Dokonalé oči, díl 2.

Umělé řasyDokonalé oči, díl 2.

Chcete mít skvělé řasy, které jsou výrazné a přitom působí přirozeně? připravili jsme pro vás seznam tipů a triků, jak na to.

ZDE NALEZNETEPRVNÍ DÍL.

Řasy můžete zvýraznit i natočením, ať už kleštičkami nebo speciální kulmou. Rozhodnete-li se pro kleštičky, pak vězte, že je pouhý mýtus to, že si nejdříve musíte řasy natočit a teprve pak na ně dát řasenku: klidně jimi natočte i namalované řasy, jen se dostatečně přesvědčte, zda řasenka zaschla. Pořídit si můžete i kleštičky určené jen na vnější část oka. Firma Panasonic pak nabízí kulmu, která pomocí jemného kartáčku rozčeše řasy slepené řasenkou a natočí je. Díky teplu se barva i řasy zafixují a drží celý den.

Kartáček zasouvejte a vysouvejte, jen když je to opravdu nutné. Při přílišném ,pumpování‘ se do řasenky dostane více vzduchu, a rychleji tak vyschne.

Použijete-li příliš mnoho barvy, velký nános řasenky bude mít tendenci slepovat řasy a později se i drolit. Jestliže ale ještě úplně nezaschla, nemusíte se hned kompletně odličovat. Řasy z obou stran stiskněte navlhčenými ubrousky a opatrně z nich odstraňte přebytečný nános. Pak je za pomoci čistého řasenkového kartáčku rozčešte.

ČmouhaPokud se vám naopak stane, že si řasenku rozmažete na víčko, šmouhu odstraníte například praktickými, odličovačem napuštěnými vatovými tyčinkami, které prodává značka MAC.

Řasy si můžete nechat prodloužit a zhustit i v salonu. Při metodě Xtreme Lashes se používají řasy vyrobené z dutých syntetických vláken. Můžete si vybrat různé barvy a délky, doporučujeme však černé nebo hnědé, které vypadají krásně přirozeně. Umělé řasy vydrží přibližně měsíc (časem vypadávají), lze je však doplňovat. Můžete s nimi klidně sportovat a budou držet, jejich výhodou je i to, že nepotřebujete řasenku (pokud byste ji ale přesto chtěla používat, je nutné si koupit speciální řasenku za 1000 Kč přímo v salonu, lepší ovšem je nechat řasy nenamalované). Cena za zákrok, který trvá asi hodinu, se pohybuje od 4500 do 7000 korun (podle počtu řas), více informací a adresy salonů po celé republice získáte na www.xtremelashes.cz.

Pokud chcete mít dlouhé řasy nastálo, ve Spojených státech už začínají dělat i transplantace řas. Nastříhají je z vašich neobarvených vlasů a vpreparují vám je jednu po druhé do očního víčka. Operace trvá zhruba dvě a půl hodiny a za jedno oko zaplatíte 3000 dolarů. Podívejte se na www.eyelash-transplant.com.

TEXT: ZUZANA PELKOVÁ