#ELLEBeautyCrush: Barevné korektory - k čemu jsou a jak fungují?

Nemusíte nutně mít na obličeji pupínky, abyste ocenili vlastnosti dobrého korektoru. Někdy se prostě potřebujete zbavit zašedlého vzhledu, unaveného výrazu, v létě pak tmavých skvrnek, nerovnoměrného zabarvení nebo bledé tváře, která vám zbytečně přidává roky. K tomu všemu nemusíte hned používat plně krycí make-up. Taky kdo by ho chtěl nosit v horkých letních měsících. Stačí korektor. Ale pozor! Ne klasický béžový, kterým maskujete pupínky a zarudlý nos. Vyzkoušejte si kouzlo barevných korektorů na vlastní kůži. Každá z nás totiž potřebuje mít v své make-up taštičce jeden broskvový a jeden levandulový. Proč?

Právě pro jejich účinky na pleti. Jejich nezvyklý odstín vás na první pohled překvapí, ale vůbec se toho nebojte. Naneste trošičku na obličej a podívejte se do zrcadla. Ten rozdíl je obrovský! A nemusíte použít jen jeden, namíchejte si výsledný efekt podle aktuálního stavu vaší tváře. Důležitá věc - barevný korektor musí obsahovat opravdu kvalitní pigmenty a zároveň mít dostatečně lehoučkou texturu, aby nebyl na pleti vidět. Jen jeho efekt. V tomto směru se můžete na 200% spolehnout na barevné korektory z řady Naked Skin od Urban Decay. Jsou tak jemné, že se dají použít i kolem očí.

Broskvový korektor potřebujete v případě, když neustále bojujete s tmavými kruhy pod očima. Tento malý zázrak si nimi okamžitě zatočí. Stejně tak umí skvěle zamaskovat jizvy po akné. Extra tip: aplikujte jej i na bradu, vyzmizíkuje tmavý stín, který se tam často tvoří. Když máte za sebou náročnou noc nebo se zrovna po ránu necítíte plná energie a je to na vás vidět, sáhněte po levandulovém korektoru. Neutralizuje žluté podtóny, rozjasňuje a vyrovnává bledý odstín. 

Barevné korektory od Urban Decay jsou veganské a netestované na zvířatech. Dvojitá výhra.

EBC promo