Jak líčit mastnou pleť? Držte se základních pravidel

1) Líčení zahajte primerem. Pokud jste tenhle zázrak ještě neobjevila, pak věřte, že vám změní život. Nadlouho zmatní pleť a vylepší její vzhled. Aplikujte ho i na víčka. Dávejte si ale pozor na datum, kdy prochází lhůtou. Prošlé primery způsobují na pleti opačný efekt, dělají ji lesklejší. Používejte ho i ve dnech, kdy se nechcete líčit. Jednoduše ho naneste na svůj krém.
Náš tip: Zkusit můžete vyhlazující bázi pod make-up od L’Oréal Paris. Jmenuje se Studio Secrets a stojí 429 Kč.

2) Teprve na bázi naneste samotný make-up. Při výběru se vyhýbejte všem, které mají v názvu slova jako ‚glow‘ nebo ‚shine‘ (podobné pravidlo platí i u očních stínů). Hledejte zmatňující produkt (‚mattifying‘, ‚matte finish‘).
Náš tip: Rozhodně make-up Stay True Makeup Oli-Free od Clinique. Patří k nejlepším. Zaplatíte za něj 770 Kč. 

3) Make-up zafixujte pudrem. Abyste nevypadala ‚přepudrovaně‘ a neměnila barvu make-upu, pořiďte si produkt bez pigmentů. Po celý den ho noste u sebe a lesklé plochy poopravujte podle potřeby. Rada pro nepřátele pudru: zkusit můžete fixační vodu ve spreji. Některé si umějí poradit i s mastnou pletí.
Náš tip: Minerální pudr Flawless Matte, Lily Lolo, stojí 440 Kč. Skvělou fixační vodu na obličej najdete u značky MAC.

4) Jediné místo, na které můžete použít rozjasňující produkty (tvářenky, rozjasňovače), jsou tváře. Pro váš typ pleti jsou lepší sypké tvářenky, krémové přenechte ostatním. 

5) Pro dokonale matnou pleť si pořiďte zmatňující ubrousky. Věřte, že fungují lépe než obyčejné papírové kapesníky. Vyrábějí je MAC, Clinique, Shiseido nebo Essence.

6) Bez nalíčení očí prakticky nevycházíte z domu? Pak pro vás máme dvě rady. Na očních stínech nešetřete, ty nekvalitní dlouho nevydrží a dělají mapy. Krémovým a v těm tužkách se vyhněte, vaší volbou ať jsou sypké oční stíny bez perleti.

Jak líčit mastnou pleť? Držte se základních pravidel