Jak na dokonalou pleť a obočí krok za krokem

V zákulisí přehlídky Dior, na které Maria Grazia Chiuri představila haute couture kolekci na sezonu podzim-zima 2017/2018, vykouzlil make-up artista Peter Philips dokonale přirozený look, který můžete nosit od rána do večera a ani nemusíte čekat na podzim. Vypadá skvěle v ostrém letním sluníčku i večer, kdy si stíny rozehrávají vlastní hru.

Důležitá jsou právě slova - dokonale přirozený. Čistá pleť lesknoucí se na těch správných místech, husté obočí, lesklé oči. Skvělý look na každý den, ať už se chystáte dělat cokoliv.

Jak na to?

Ještě než pustíte do samotného líčení, uvařte si heřmánkový čaj. Ale pozor! Nesladit, nepít. Nechat trochu vychladnout, aby sáček zůstal teplý, ale ne horký. Přiložte ho na oči, kde rychle zchladne. Tento trik vám pomůže zbavit se váčků pod očima i oteklých víček.

Pleť

Zásadní pravidlo - přirozenost. Nesnažte se o plné krytí a celistvou vrstvu make-upu, která vypadá sice dobře na fotkách, ale na přirozeném světle jako maska. Zakryjte jen drobné nedostatky, jinak musí být vaše pleť vidět. Philips vytvořit na modelkách zdání, že trávily celý den na čerstvém vzduchu. Jde to velmi snadno.

Potřebujete jen make-up, korektor, lehce vykonturovat tváře a následně je rozjasnit. Pudr vynechte. Peter použil Diorskin Forever Extreme Control Compact Foundation nebo Diorskin Forever Fluid Foundation podle typu pleti každé modelky. Drobné nedostatky zakryl korektorem Diorskin Forever Undercover Concealer a na tváře aplikoval úžasnou vychytávku - konturovací duo tyčinku DiorBlush Contour & Light v odstínu 001. Místa, která přirozeně přitahují světlo, zdůraznil lehce s pomocí rozjasňujícího pudru Diorskin Nude Air Luminizer č. 001.

Oči

Jak lépe představit žhavé podzimní novinky než na haute couture přehlídce, kterou sleduje celý svět? Peterova podzimní kolekce pro Dior je celá o metalických odlescích, které rozzáří oči víc než pohled na nejluxusnější šperky. Na modelky použil lehce tónový Metalizer Eyes & Lips č. 528 Platine Fusion (meruňkovo-nude odstín) a ke konečkům řas č. 678 Bronze Tenzion pro větší zdůraznění oka. Jen žádné hodně viditelné třpytky a barvy, zůstaňte co nejblíže k “le no make-up look”. Řasenku klidně vynechejte.

Obočí

Zásadní detail celého líčení. Na tomto si nechejte opravdu záležet. Obočí musí vypadat husté, perfektně tónované a samozřejmě mít dokonalý tvar. Ani to není žádná věda. Nic, čeho byste se měli obávat. Jděte na to jako Peter Philips, který obočí modelek dotáhl k naprosté dokonalosti. Použil tužku na obočí ze kolekce Diorshow a následně nový tónový gel na obočí Diorshow Bold Brow. Na tuto novinku se těšte, dělá opravdu úžasný efekt.

Rty

Žádné výrazné rtěnky, ani lesky. Jediné, co potřebujete je peeling pro zjemnění rtů, přirozený lesk dodávající optický objem a něco na hydrataci. Hotovo!

Podívejte se do fotogalerie, jak to vypadalo v zákulisí přehlídky Dior Haute Couture podzim - zima 2017-2018.

 

EBC promo