Kaviár je elixír mládí

Na omlazující účinky kaviárových přípravků přísahá celá řada celebrit. Jejich oblibě se těší zejména luxusní značka švýcarské kosmetiky La Prairie, která vyrábí kompletní řadu péče o pleť i tělo. „Nedám dopustit na kaviárový tělový krém. Má pokožka je po něm krásně hebká a hladká,“ rozplývá se hollywoodská megastar Angelina Jolie. A není sama! Věrnými zákazníky věhlasné značky jsou i Demi Moore, Jessica Alba či popová královna Madonna.

Místo mateřského mléka

Až v polovině minulého století se jeho složením začali zabývat vědci a výsledky jejich studie byly převratné – extrakt z kaviáru je nejvýživnější látka, kterou může člověk hýčkat svou pleť. Obsah živin v kaviáru bývá vědci co do účinnosti dokonce přirovnáván k mateřskému mléku. Díky extrémně vysokému obsahu aminokyselin, fosfolipidů a stopových prvků dokáže urychlovat enzymatické reakce a pleť je již během několika hodin viditelně hydratovaná, prozářená a zpevněná.

Kaviár rovněž obsahuje speciální komplex proteinů, které v kůži vytvářejí bariéru, čímž pomáhají chránit vita kolagen před degenerativními účinky a zároveň stimulují tvorbu kolagenu nového. Používáním přípravků s výtažkem kaviáru tak nejen výrazně zpomalíte proces stárnutí vaší pleti, ale při dlouhodobějším užívání dojde i k redukci vrásek stávajících.

Není kaviár jako kaviár

Při nákupu kosmetických produktů s obsahem kaviáru však buďte pozorní a vyberte si pouze ty, jejichž účinnou složkou je kaviár zvaný beluga. Ten se získává ze vzácných jeseterů, kteří žijí výhradně v čistých, nedotčených vodách Kaspického moře. Jeseterové se dožívají až sedmdesáti let a dosahují váhy neuvěřitelných 900 kg. Jikry tohoto druhu jsou nejvzácnější a nejhodnotnější ze všech – bohužel také nejdražší.

Podle koncentrace extraktu v produktu za krém zaplatíte od pár stokorun až po několik tisíc. Kaviár beluga je charakteristický vysokým obsahem vitaminu A, minerálů a celým spektrem vitaminu B. Jeho nejcennější složkou jsou však bezpochyby nenasycené omega-3 mastné kyseliny, které pleť vyživují a hydratují doposud nevídaným způsobem.

Kvalita za rozumnou cenu

Kvůli mladší a pružnější pleti však nemusíte přijít na mizinu. Řada firem vyrábí přípravky s extraktem kaviáru, které jsou přijatelným kompromisem mezi kvalitou a cenou. Z těch nejznámnějších uveďme například Dermacol či Ryor.

Dopřejete-li své pleti jednou za čas kvalitní kosmetiku z nejčistšího kaviáru, odměnou vám budou obdivné pohledy vašeho okolí a zvídavé otázky, jak že to děláte, že vypadáte stále tak mladě. A to přeci stojí za to…

Tipy: Dermacol – noční krém s kaviárem, 50 ml (299 Kč) La Prairie – tělový krém, 150 ml (10 990 Kč) Ryor – denní krém s kaviárem, 50 ml (320 Kč)

EBC promo