REKLAMA

Na obočí záleží!

REKLAMA

Pokud jste v sedmdesátých letech chtěla být in, musela jste s pinzetou pořádně zapracovat: nosilo se totiž tenké obočí vyškubané do nepřirozeně vysokých oblouků. Všechny, které ho měly příliš bujné, byly nemožné.

A tak se pinzeta stala neodmyslitelnou součástí kosmetické taštičky. Dneska je ale v módě výrazné a husté obočí, které je jen přirozeně dotvarované.

Autor: isifa
Inspirujte se triky celebrit – nebo se poučte z jejich chyb.

Victoria Beckham

Její kosmetička to umí. Victoria nosí sice tenké, ale perfektně upravené obočí. Vytrhané tak, že začíná šplhat nahoru až nad polovinou oka. Tím vypadá velmi přirozeně, přesto však výrazně.

Fergie

Stejně jako Victoria, má i Fergie tenké obočí. Vypadá však, že to s vytrháváním trochu přehání – oblouky obočí jsou příliš vysoko. To nepůsobí přirozeně a pohled tím ztrácí měkkost.

Autor: isifa
Pro jednodušší vytrhávání doporučují odborníci dokreslit tužkou mezery mezi chloupky v obočí. Následně použijte tenký štěteček namočený v korektoru a ohraničte jím horní a dolní linii obočí.

Tužkou a korektorem si zkuste nakreslit obočí takové, jaké byste si přála mít. Teprve potom se spolehněte na pinzetu: vytrhejte všechny chloupky, které jsou mimo váš nákres.

Rihanna

Skvěle vybrala barvu obočí. Ursula Steven, vlasová stylistka této zpěvačky, podotýká, že Rhihanna má původně světle

Autor: isifa
hnědou barvu vlasů. Velmi tmavé obočí by na ní vypadalo příliš drsně. Jejím tajemstvím je obočí jednoduše vyčesat kartáčkem, tím se zdůrazní. Pro zjemnění pak použít
na oblouky stíny na oči v krémové barvě. Tak získáte přirozenou barvu obočí a opticky mu navíc přidáte na objemu.

Megan Fox

Tato kráska se pyšní hustým, perfektně tvarovaným obočím (hlavní foto u článku), které výborně koresponduje s jejími výraznými, ale delikátními rysy. Máte-li husté obočí jako ona, zafixujte ho bezbarvou řasenkou. Můžete také na hřebínek na obočí

Autor: isifa
nastříkat lak na vlasy a oblouky uhladit. Ozdoba vašich očí tak bude krásně držet tvar po celý den.

Kristen Stewart

Začátek obočí má příliš daleko od kořene nosu. Mnoho lidí si myslí, že obočí by mělo začínat až za úrovní nosní dírky. Mylně.

Kristen má také jedno obočí malinko výš než levé. Pokud tuto rovnováhu také občas nezvládnete, problém se dá jednoduše napravit. Stačí mít po ruce pudr a štěteček. Pudrem totiž obočí zjemníte a rozdíl mezi oblouky nebude tak nápadný.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA