Na podzim vsaďte na grandiózní obočí

Slabému, vytrhanému obočí odzvonilo už dávno. Letos na podzim se ale výrazný oblouk dostává opět na výsluní pozornosti. Zaměřila se na něj řada vizážistů na módních přehlídkách. Husté a výrazné obočí bylo vidět u značek Prada, Narciso Rodriguez nebo Alberta Ferretti. Stalo se jednoznačnou dominantou jejich líčení.

Trendu se lehce naučíte, navíc je skvěle nositelný v každodenním životě. Propůjčuje obličeji výrazné kontury a charisma.

Jak na to?

Upravte obočí do jeho přirozeného oblouku. Nezapomeňte přitom odstranit i chloupky nad obočím. Tužkou pak zvýrazněte obočí tam, kde je to potřeba. Vyplňte malé mezerky, aby působilo jednolitě. Na tužku příliš netlačte, ale malými krátkými čárkami dokreslujte oblouk. Vyhněte se ale dramatickému zvýraznění oblouku, obličej by pak mohl získat permanentně překvapený výraz.

Pro majitelky světlého obočí máme jeden tip na vyzkoušení — zkuste oblouk zvýraznit tmavou silnou linkou, jako to udělal na své přehlídce Dries van Noten (foto vpravo dole). Začnete od vnitřku a pokračujte k vnějšímu konci. Linku nechte zhruba v polovině oblouku vyznít do ztracena.

Zvýrazníte-li obočí, držte zbytek líčení hodně u zemi. Výsledek by byl spíše ke škodě než k užitku. Stačí podkladová báze, řasenka a bezbarvý lesk.

Prada, podzim/zima 2010
Dries van Noten, podzim/zima 2010