Opravdu potřebujeme primer?

Každý z nás touží po dokonalé pleti. Aby zářila, leskla se pouze na určitých místech (a T-zóna mezi ně nepatří), póry nebyly pokud možno vůbec vidět a na první (i ten druhý pohled) pokožka působila jako samet. K tomu perfektně slouží instagramové filtry a aplikace, které vyretušují každý stín nedokonalosti, ale v reálném světě nepomohou. A proto ve velkém saháme po primerech. Podkladové báze se staly absolutní nutností na všechno. Od optického zmenšení póru po vyhlazení vrásek. Děláme ale dobře?

"Představte si košík jahod zabalený do plastové fólie, vypadají krásně, ale když si na ně chcete sáhnout a jednu z nich si vzít, porušíte obal a zkuste ho pak zpátky narovnat, nejde to. A stejné to je i se silikonovými primery," vysvětluje Eduardo Ferreira, make-up artista značky Bobbi Brown, který se hrdě hlásí k tomu, že je proti používání klasických primerů a docela dobře se obejde i bez nich. Dokáže i bez podkladové báze vykouzlit skvělý make-up, od "full glam" po "no make-up". Jeho tajemství je jednoduché.

"Nemám rád extra vrstvy na pleti, nejlepším primerem je dobře hydratovaná pokožka," říká Eduardo. Péče o pleť je podle něj naprosto zásadní. Sami si na tváři každý den vytváříme ideální podklad. "O pleti panuje spousta mýtů. Říká se, že mastná pleť nepotřebuje hydratovat. Opak je pravdou." Každá typ pleti potřebuje vodu, její správná hladina pro je vzhled a zdraví plet naprosto zásadní a platí to i pro líčení. Jak se dělá dokonalá pleť bez primeru? 

Zaměřte se právě na správnou hydrataci. Máte-li sušší typ pleti, pořiďte si hutnější denní krém. U smíšené pleti kombinujte. "Na lesklé partie obličeje používám hydratační péči bez obsahu olejů, ideálně hydratační gel. Na tváře, které jsou sušší mám rád vyživující mléko Extra Repair Nourishing Milk od Bobbi Brown. Sám ho používám místo anti-age séra," radí Eduardo. A má v rukávu ještě jeden super trik.

"Hydratační péči neroztírejte, ale vklepejte do pleti. Lépe se vsákne a vytvoří lepší základ pro make-up a korektor."

25 hydratačních krémů pro každý typ pleti