První pomoc v péči o pleť

Po probuzení – třeba v den vaší svatby, promoce nebo třídního srazu – jste na špičce nosu objevila – slušně řečeno – vřídek…
Jestli má boláček bílou hlavičku, přiložte na něj teplý obklad a za chvíli ho opatrně vymáčkněte. Nehty předtím obalte papírovým ubrouskem. Pokud vřídek ještě neuzrál, do mačkání se vůbec nepouštějte. Abyste zmírnila otok, naneste na postižené místo oční kapky. Než se začnete líčit, potřete vřídek trochou nemastného hydratačního gelu. Zabráníte tak tomu, aby se na něm vytvořila krusta. Potom na štěteček naberte tuhý make-up, naneste na postižené místo a prsty rozetřete do ztracena. Zafixujte pudrem v barvě pleti a použijte zdravíčko (výrazněji než obvykle), abyste odpoutala pozornost od nosu.

Investovala jste celé jmění a koupila si novou kosmetiku. Poté, co jste ji začala používat, se vám na obličeji udělala vyrážka.
Kosmetiku uložte do lednice a přechodně používejte jen jemný čisticí gel a hypoalergenní hydratační krém. Pokud vyrážka do týdne neustoupí, budete se muset poradit s kožním lékařem. Abyste zjistila, který z přípravků vám způsobil potíže, zkoušejte je postupně v malém množství (po čtrnácti dnech). Příště si před nákupem kosmetiky vyžádejte nejprve vzorky.

Včera v noci jste si dala pár panáků – ani nevíte přesně, kolik jich bylo – a teď máte červené pytle pod očima.
Přiložte studený obklad (žínka, čajové sáčky namočené v ledové vodě, plátky vychlazené salátové okurky) a nejezte nic slaného. Okolo očí naneste korektor a nemalujte si je. Do práce vyražte se slunečními brýlemi. V těchto situacích můžete vyzkoušet také ananasový enzym, který se prodává v lékárnách jako doplněk stravy. Má diuretické účinky a zabere už za pár hodin. Příště, až se vrátíte domů ve tři ráno, vypijte před spaním co nejvíc vody a pod hlavu si dejte několik polštářů. Gravitace pak stáhne dolů tekutiny, které v těle způsobují otoky.

Po depilaci voskem vám začaly zarůstat chloupky. Dnes se ale se svým idolem chystáte do bazénu.
Čtyřiadvacet hodin po depilaci můžete zarůstající chloupky uvolnit lufou nebo se natřít tonikem s kyselinou salicylovou, která podporuje slupování svrchní vrstvy kůže. Vyzkoušejte Acne Lotion (seženete v lékarně za 290 Kč). V žádném případě se nesnažte hrbolky odstranit nehty. Zarůstající chloupky můžete zamaskovat tónovaným krémem, který působí protizánětlivě a zároveň hojivě (například Aknecolor, v lékárně za 100 Kč).

Chcete si vzít sexy šaty, ale máte suchou a šupinatou kůži…
Udělejte si peeling celého těla. Na mytí používejte vždy jen mýdla nebo sprchové gely obsahující hydratační mléko (například Dove). Vlhkou pokožku vydatně natřete tělovým mlékem, krémem nebo olejem. Během dne klidně přidávejte další vrstvy. Jestli vám z léta zbylo mléko po opalování, natřete jím po koupeli celé tělo – obsahuje většinou panthenol a výborně zvláčňuje pokožku.

Díky samoopalovacímu krému jste bronzová jako od moře. Až na ty karamelové dlaně a prsty…
Skvrny zesvětlíte peelingem. K tomu vám dobře poslouží kuchyňská sůl. Potom rozřízněte citron a přejíždějte jím tmavá místa. Příště si na roztírání samoopalováku raději vezměte latexové nebo mikrotenové rukavice. Až je sundáte, houbičkou na make-up naneste krém i na hřbety rukou.

Začala se vám loupat kůže na obličeji, přestože jste se vůbec nespálila…
Loupání pravděpodobně způsobuje některý z vašich kosmetických přípravků, proto všechny vysaďte. Pleť čistěte jen jemným mycím gelem a na ještě vlhkou kůži nanášejte hypoalergenní krém. Dbejte na to, aby váš denní krém obsahoval UV filtr. Hlavně kůži netrhejte, mohly by vzniknout jizvy. Místo toho proveďte jemný peeling. K původní kosmetice se vracejte postupně (ze začátku jen obden nebo jednou za tři dny) a používejte menší množství přípravků než obvykle.

Dnes večer nejspíš budete spát u něj. Potřebovala byste depilaci třísel, ale nezbývá čas.
Budete muset sáhnout po žiletce. Je to nejsnazší a nejrychlejší způsob jak se chloupků zbavit. Žiletka v holicím strojku musí být ostrá - abyste kůži nedráždila tím, že ji budete přejíždět opakovaně. Tři minuty před holením pokožku kolem třísel opláchněte teplou vodou a naneste pěnu nebo gel na holení. Holte se ve směru růstu chloupků. Příští depilace voskem bude trochu víc bolet, protože chloupky oholením zesílí.

EBC promo