Parfém Marie Antoinetty je v prodeji!

Před dvěma týdny, přesněji 14. července, tedy v den francouzského státního svátku, jímž si celá země připomíná historickou událost dobytí Bastilly, odstartoval francouzský parfémářský dům Lubin prodej vůně Black Jade. Parfému kdysi exkluzivně vytvořeného pro Marii Antoinettu. Kompozici naprosto nezaměnitelné vůně poskládal z jednotlivých přísad tehdejší profesionální nos a parfémář jejího veličenstva Jean-Louis Fargeon.
A nezůstalo jen u ní. Jean-Louis pro mladou královnu vyrobil několik dalších beauty vychytávek. Mimo jiné třeba parfémované rukavičky, aromatické sáčky do koupele, nespočet různých druhů olejů a silic včetně těch, které měly zabránit královnině náhlé ztrátě vlasů způsobené porodem.
Jeho největším dílem je ale onen parfém. Směs bergamotu, kardamomu, růže, jasmínu, kadidla, skořice, santalového dřeva, pačuli, vanilky, fazolí tonka a ambry. Flakon s vůní prý Marie Antoinetta nedala z ruky za žádných okolností. Podle Luky Turina, autora knihy Secret of Scent, se nakonec osobitý parfém stal královně osudným a v přestrojení na útěku ji prozradil.