REKLAMA

Co je pleťová esence a proč jí potřebujete i vy

Když celý svět zachvátila horečka zvaná korejská kosmetika, jen málokdo tušil, jak obrovský fenomén se z ní stane. Obsese dokonalou pletí s neviditelnými póry, bez vrásek, neustále perfektně rozjasněnou, hydratovanou na jedničku s hvězdičkou, bez pigmentových skvrnek a stop po zarudnutí se stala každodenní realitou. Dvojité čištění se stává standardem, každý alespoň jednou použil sheet masku, krémy dostávají lehčí textury, které na pleti přímo tají. Za to všechno může právě trend korejské kosmetiky, který si přivlastnily prakticky všechny západní značky.

Deset kroků péče o pleť se pro většinu z nás může zdát jako absolutní extrém a prakticky nezrealizovatelný ideál. Fakt je, že ani Korejky nedělají všech deset. Na jeden krok ale nedají dopustit. Pleťovou esenci.

O co se jedná?


Co je pleťová esence

Vypadá jako voda, ale není. Esence dokonce ani není to samé co pleťová voda. Její složení i funkce se od sebe hodně liší. Zatímco tonikum dočišťuje a vyrovnává pH pokožky po vyčištění, pleťová esence se stará o hydrataci.

Obsahuje jemné hydratační ingredience, a její funkcí je připravit pleť na krém. Představte si svojí pokožku jako houbu, která potřebuje nasát všechny živiny a hydratační látky. Na sucho toho ale tolik nedokáže vstřebat. Od toho je právě pleťová esence představující první vrstvu hydratace, která je pro vzhled a zdraví pokožky naprosto klíčová.

Na rozdíl od tonika je trochu víc "krémová", ten rozdíl pocítíte od první vteřiny. Je to takový primer pro další péči, která díky esenci může fungovat lépe.

Jak správně esenci používat?


Jak aplikovat pleťovou esenci

Jak už víte, pleťová esence se nanáší na čistou pleť. Ráno i večer. Po odstranění veškerého make-upu, přebytečného mazu, potu a nečistot přichází její čas. Když cítíte, že nepotřebujete pleťovou vodu, klidně ji přeskočte. Máte-li pocit, že vaše pokožka potřebuje ještě trošičku dočistit a dostat se do rovnováhy, použíjte nejdřív tonikum a až na něj esenci.

Pozor! Pleťová esence se nenanáší jako tonikum. Žádný vatový tampónek, to by byla škoda. Nalijte si trochu esenci do dlaní a "vmačkejte" do obličeje, krku a dekoltu. Tento způsob je podle Korejek nejefektivnější. Dobré je pokožku poklepávat bříšky prstů, dokud se esence úplně nevsákne. Nebojte se, že budete muset postávat dlouhé minuty před zrcadlem, je to otázka pár vteřin. Během několika dní uvidíte ale obrovský rozdíl. Garantujeme vám, že budete nadšeni.

Je esence dobrá i pro mojí pleť?


Pro jaký typ pleti je esence nejlepší?

Prakticky se dá říct, že esence se hodí naprosto pro každého. Hydratovat potřebujeme všichni. O to víc v létě, kdy sluníčko a horko vytahuje vláhu z pleti. Taky klimatizace a topení hrají svou roli. Dehydrovaná pleť nemůže pořádně fungovat, buď produkuje ještě více kožního mazu a vy se nestačíte pudrovat nebo nestíhá a je sušší a sušší.

Protože se ukázalo, že hydratační přípravky nejlépe fungují, když se navrství dva a více, hned máte odpověď, proč pleťovou esenci potřebujete. Bez ohledu na věk a typ pleti.

I mezi esencemi samozřejmě existuje určitý výběr, některé se víc zaměřují na hydrataci, jiné umí navíc rozjasňovat, další chladí a stahují póry. Než začnete experimentovat, zkuste nejdřív tu nejzákladnější. S obsahem kyseliny hyaluronové. Dost možná zjistíte, že nic dalšího už potřebovat nebudete.

Jakmile se esence vstřebá, můžete pokračovat jako obvykle. Buď sérem nebo rovnou krémem.

Jaká esence je nejlepší?


TOP 6 pleťových esencí podle ELLE

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA