Co je skvělé na hojení kůže? Laser!

Mám odmala jizvičku u koutku rtu. Před několika týdny se mi zanítila. To se tak holt někdy stává. Může to být třeba chloupkem. No a tak jsem to červené místo začala řešit. Dala jsem si na to čisticí (vysušující) masku, různě dezinfikovala (i tea tree olej jsem použila), snažila se na to nesahat a často si mýt ruce, abych si tam nezanesla špínu. Snažila jsem se taky na to nedávat zbytečně moc produktů. Jenže. Můžete se o to starat, jak chcete, pak tam dáte make-up (přece nebudu chodit s touhle věcí!) a je to zase v háji. A když už si myslíte, že je klid a že už se to pomalu hojí…Tak zase něco. 

No nic. Zavolala jsem paní primářce Martě Moidlové (www.laserplastic.cz), ať na to koukne a zkušeně poradí. Ta se na mě podívala ze vzdálenosti dvaceti centimetrů, do toho mi do obličeje svítilo žárovek jako na koncertě Madonny (nechci vidět, co na mém obličeji paní primářka všechno viděla!!!), a rozsudek zněl jasně. Mám pleť, která se hůř hojí, a na tu jizvičku, na červené flíčky i na žilky (Žilky? Jaké žilky? Já mám červené žilky? Aha.) mi doporučila cévní laser V-Beam Perfecta. „Nemáte dneska nějakou akci? Místa můžou lehce napuchnout nebo být červená,“ vysvetluje paní primářka. Já měla pak namířeno rovnou domů, takže OK.

IMG_7302

O co jde? Přesunula jsem se do vedlejší místnosti a tam si lehla na křeslo. Sestřička mě odlíčila (libovala si, že na sobě nemám skoro žádná líčidla, že ji stačí dva tamponky, hihi), paní primářka si nasadila brýle, mně taky, přiložila mi na ošetřované místo hlavici, omlouvala se, že bude trošku protivná, krapet to štíplo, ale jinak se to úplně v pohodě dalo vydržet. Celé to trvalo asi pět minut. „Tohle ošetření je vhodné i na růžovku, pigmentace, ale i akné nebo vrásky,“ vysvětluje doktorka Moidlová a doporučuje mi ještě ošetření přístrojem Omnilux (jedno ošetření stojí 650 Kč). To jsem si zase lehla do jiné místnosti, namířila na mě lampu, zapnula ji a nechala dvacet minut působit. Nebolí to vůbec. Jen jsem ležela, odpočívala a cítila příjemné teplo. K čemu to je? Přístroj má pomáhat s léčbou kůže. Má totiž takový typ záření, které stimuluje kožní buňky a vede k celkovému zlepšení pokožky. Tak a to je všechno. Na obě ošetření se doporučuje zajít víckrát. Kolikrát půjdu já? To se uvidí. Je to totiž individuální.  

P. S. Pleť je pak mírně růžová, ale to se dá zamaskovat make-upem. Já ale šla domů bez něho. Sestřička mi jen ošetřenou kůži natřela krémem La Roche-Posay a na doma mi doporučila krém Bepanthen Plus – je k dezinfekci a hojení drobných poranění.