Epilace: Sametové tělo bez chloupků

Představte si samu sebe s dětsky hladkou pokožkou, která svádí k dotyku. Berte tento článek jako průvodce po technikách, které vás ke splnění tohoto snu dovedou.

Co si vyberete? Bezbolestnou a rychlou variantu depilace pomocí žiletky, holícího strojku nebo krému? Nebo si troufnete podstoupit větší muka epilace – s mnohem delším efektem?

Orientální epilace

Mimo klasické metody epilace, tedy voskem nebo strojkem, můžete zkusit orientální depilaci, cukrovou depilaci, elektrickou jehlu nebo laserovou epilaci. Najděte si mezi nimi tu svojí novinku, která vám bude nejvíce sympatická.

Při orientální epilaci se používá voňavá přírodní a velice vábivá epilační hmota. Jde o směs datlů, citrusů, fíků a bylinek. Ovšem pozor, nejíst! Může vás zbavit chloupků až na dva měsíce a zároveň je šetrná ke kůži. Máte-li citlivou pokožku, mohla by pro vás být orientální epilace tím pravým ořechovým (datlovým).

Lahodná hmota se nahřeje a přiloží na místa, která chceme chloupků zbavit. Provádí se kdekoliv na těle. Nejprve se bylinky nechají vstřebat do pokožky, potom se hmota roluje a nabaluje na sebe všechny chloupku i s kořínky. Potom stačí pokožku omýt vodou. Bylinky zamezují tvorbě dalších chloupků.

Aby epilace byla opravdu efektivní, je nutné na ni docházet každé tři týdny až dva měsíce. Dorůstání chloupků je velice individuální záležitost. Pokud toužíte zbavit se jich natrvalo, nečekejte žádné zázraky. Je to dlouhodobější proces. Až po pravidelné epilaci se chloupky zjemňují a redukují.

Nevýhodou orietální epilace je, že chloupky nejprve musíte nechat dorůst do délky minimálně 5 mm. To vyžaduje svatou trpělivost a pro mnoho z nás je to nepříjemné. Za hladká stehna či lýtka zaplatíte okolo 600 Kč.

Sladká epilace

Vášnivé orientálky si dokáží osladit i epilaci. K odstraňování chloupků používají cukrovou pastu – směs vody, cukru a citronové šťávy. Zahřeje se k bodu varu, zchladí se na teplotu pokožky, vmasíruje do chloupků a potom strhne. Zpočátku to bolí a kůže může zčervenat. Účinek trvá 6 týdnů. V salonech za ní zaplatíte podobně jako za orientální epilaci.

Elektrická jehla

Podvolíte-li se jehle, můžete si být jistá, že je to ta nejúčinnější metoda jak vyzrát na chloupek. Zničí ho přímo v cibulce a může jej tak zlikvidovat navždy nebo alespoň na hodně let. Používá se ovšem jen na menší plochy – okolí horního rtu, na krk a podobně. Vytrhává se chloupek po chloupku. Hodina jehlové epilace stojí zhruba 700 Kč.

Laserová epilace

Nebolí! A krásně hladká kůže vám vydrží několik let. Pigment v cibulce přitahuje laserové světlo, které ji zcela „vypálí“. Je ale dražší. Rozhodnete-li se pro odstranění chloupků na lýtkách a stehnech, připravte si okolo 10 000 Kč. Rozloučení se s „knírkem“ nad horním rtem vás bude stát zhruba do 2000 Kč.

Kam zajít?

Zaujala vás některá metoda natolik, že ji chcete vyzkoušet? Orientální depilaci provádějí ve vybraných kosmetických salonech např. www.salonelizabet.wz.cz, www.celulitidnistudio.ic.cz. Sladkou cukrovou epilaci můžete najít tam, kde provádějí také orientální epilaci. Např. také v salonu Solarium Sun Beauty www.sun-beauty.cz nebo si můžete zakoupit cukrovou pastu a zkusit to z pohodlí domova. Pastu vyrábí například firma Ebtesama (kolem 450 Kč) nebo Epila Derm (kolem 1400 Kč). Poprvé se však raději svěřte salonu.

Chcete na to jít důkladně? Vyzkoušejte elektrickou jehlu v ústavu estetické medicíny v Praze www.uem.cz nebo v centru estetické kosmetiky www.estetickakosmetika.cz. Svěřit se do péče laseru můžete napříkad i v salonu Asklepion www.asklepion.cz, v Institutu lékařské kosmetiky v Českých Budějovicích www.ilk.cz, nebo třeba v salonu Aspen v Praze www.aspenaestheticclinics.com.