Jako dáma

Tvář
„Chcete-li být opravdu za dámu, nestačí sladit kabelku se střevíčky. Kouzlo je v každém detailu,“ vzkazuje Ashley Ward, vizážista, který líčil modelku na těchto stránkách. Základem čisté tváře je dokonalý tvar obočí. Dejte si proto záležet, ať nikde netrčí ani ten nejjemnější chloupek. Pozor také na horní ret. Tmavé chloupky vytrhněte pinzetou nebo se jich zbavte pomocí vosku. Nejdůležitější je však kvalita pleti. Slouží vlastně jako plátno pro obraz tváře, proto jí věnujte dostatečnou péči. Pijte hodně vody a jezte ovoce a zeleninu. Výborná je každodenní masáž obličeje. „Nejprve do kůže vmasírujte svůj oblíbený čisticí přípravek. Napusťte umyvadlo teplou vodou a přidejte do ní pět až šest kapek levandulového oleje. V lázni namočte kousek flanelu a přiložte na tvář. Poklepávejte, dokud nevychladne. Nakonec lehce vmasírujte krém,“ radí specialistka na pleť Anastasia Achilaos.

Oči
„Základem je tekutá linka. Začněte ve středu horního víčka a pokračujte směrem ven,“ radí Richard Dean, mluvčí Max Factor a oblíbený vizážista Julie Roberts. „Linku lehce prodlužte až za oko, konec mírně zatočte nahoru (např. Diorliner, Dior, 995 Kč). Jakmile uschne, dokreslete ji tužkou na oči. Začněte od vnitřního koutku víčka a pokračujte ke středu oka až po tekutou linku. Jemně přetáhněte, aby napojení splynulo. Získáte tak efekt kouřového oka i jemnost přesně ohraničené tekuté linky. S trochou praxe to určitě zvládnete.“ Pokud máte malá víčka, bude lepší, když na tekutou linku zapomenete, místo ní použijete normální měkčí tužku a vytvoříte lehce kouřový efekt (např. Quickliner for Eyes od Clinique, 520 Kč). Linku veďte těsně kolem řas a potom ji lehce rozetřete bavlněným tamponem. Nezapomeňte na řasy. Nejdřív je natočte pomocí kleštiček a pak na ně naneste maskaru (např. More Lashes Waterproof, Max Factor, 335 Kč).

Vlasy
Max Pinnell, kadeřník zodpovědný za účesy na těchto stránkách, radí: „Do vlhkých vlasů stříkněte trochu pěnového tužidla (např. Silk-Flex, Schwarzkopf, 79 Kč). Potom vlasy od konečků ke kořínkům vyfénujte přes kulatý kartáč. Vezměte si kulmu; držte ji vždy svisle, protože když vlasy natočíte vodorovně, lokny se vám ,srazí‘ směrem nahoru a vlasy se jakoby zkrátí. Postupně natáčejte dva až tři centimetry široké prameny tak, aby se točily směrem ven. Pak nechte všechny vlny vychladnout a nakonec je prohrábněte prsty. Účes zafixujte lakem na vlasy.“

Rty
„Při výběru odstínu červené rtěnky poslouchejte svůj instinkt. Po které sáhnete nejdřív, tu si kupte,“ radí vizážista Richard Dean, zodpovědný za nezapomenutelné rudé rty ve filmu Úsměv Mony Lisy. „Nejdřív použijte konturovací tužku, která by měla být ve stejné barvě jako rtěnka. Na rtech vykreslete linku o malinko plnější než obvykle. Hezky tak rty vytvarujete a opticky je trochu zvětšíte. Pak použijte rtěnku. Trochu přemalujte i konturovací tužku, aby se spojily a hranice mezi nimi nebyla patrná. Přebytečnou vrstvu rtěnky lehce otiskněte do papírového ubrousku. A znovu rty namalujte, aby byl výsledný dojem celistvý – prostě dokonalý. Červené rty vždy zdůrazní celou tvář, ale taky ještě víc upozorní na veškeré nedokonalosti pleti. Tady by měl pomoct korektor. Dejte si však pozor, aby líčení nepůsobilo jako maska, ale aby bylo co nejpřirozenější.”

EBC promo