Jemný peeling. Zn. Vyrobeno doma

Olej a sůl
Sůl se rozpouští ve vodě, ale v oleji její zrníčka zůstávají v celku. Právě proto doporučují kosmetičky během dovolené u moře používat olej na opalování, který vám spolu s mořskou solí vykouzlí během pár dní dokonalou pokožku. Doma vezmeme půl šálku hrubozrnné soli a nalijeme do něj tolik kvalitního oleje, aby vznikla kašovitá směs, kterou použijeme jako tradiční kupovaný peeling. Přidáte-li kapku růžového nebo levandulového oleje, budete si připadat jako v nebi.

Olej a cukr
Stejný typ peelingu používají ty nejlepší masážní salony při exotických rituálech. Tam ho před aplikací ještě zahřejí na teplotu lidského těla. Do zastudena lisovaného mandlového nebo jiného kvalitního oleje nasypeme krystalový cukr. Měla by vzniknout řidší pasta. Tou masírujeme pokožku tak dlouho, dokud se krystalky nerozpustí. Kavovy_Peeling

Káva a olej
Recept přivezený přímo z Karibiku nám prozradila jedna slavná topmodelka. A oceníte ho i v našich ryze neexotických končinách. Na začátek potřebujete lógr z kávy. Ano, budeme recyklovat, takže až příště budete vysypávat odpad z kávovaru, nesypte ho do koše, ale do menší misky. Přilijte kvalitní olej, nějakou tu vonnou esenci, kterou máte k dispozici, a peeling je na světě.