Opálená i bez slunce

Novodobý ideál krásy zní jasně: bronzová pleť bez vrásek a strachu ze slunce! Díky samoopalovacím krémům si takový sen mohou splnit tisícovky žen.

Kyselina, která nechybí v žádném samoopalovacím krému je DHA. Ta patří mezi jednoduché cukry a pochází z cukrové třtiny. Přichytí se na odumřelé částečky kůže a následně ji obarví. Právě proto, že se neužívá vnitřně ani neproniká hluboko do kůže, je kyselina pro tělo neškodná.

Správný výběr

Vyzkoušela jste už několik samoopalovacích krémů, aby jste našla ten, který voní a pořád všechno marné? Vzdejte to: ať si koupíte levnější nebo luxusní, ten “podivný odér” ucítíte vždy. Je způsoben právě chemikálií DHA. Některé krémy však používají vonné oleje, které zápach alespoň zmírňují.

K dostání jsou dva druhy krémů. Jeden pouze dodává jas a barvu, druhý navíc obsahuje ochranný sluneční faktor. V létě tak máte možnost vyřešit vše naráz. Když najdete tu správnou barvu, která vám vyhovuje, můžete ho používat také místo makeupu.

Jak na fleky

Největším postrachem každého, kdo hodlá použít samoopalovací krém jsou fleky na pleti, které se mohou zjevit několik hodin od aplikace. Jako prevenci použijte před použitím krému peeling. Pleť se vyhladí a tím docílíte, že krém přilne rovnoměrně.

Koupila jste si krém, který ještě nemáte otestovaný? Intenzitu barvy zmírníte, když před natřením použijete hydratační sérum.

Opalování nástřikem

Nejste si jistá, jestli budete schopna krém správně rozetřít na všech partiích těla? Svěřte se raději do rukou odborníkovi a zrelaxujte se v kosmetickém saloně, kde vám barvu aplikují. Takovou techniku vám nabídnou například v Salonu Le Monde (www.salonlemonde.cz) nebo Bodyform (www.bodyform.cz).

Při opalování nástřikem se používá také kyselina DHA. Jedna aplikace nahradí pět návštěv solaria a vydrží až deset dní. Nanáší se pomocí pistole s kompresorem. Na proceduru můžete zajít i když máte akné, pihy nebo jste-li těhotná.

Pár dní před tím, než se půjdete “opálit” se doporučuje depilace a jeden den předem tělový peeling bez použití krému, aby byla kůže připravena přijmout barvu rovnoměrně.

A jaké máte zážitky se samoopalovacím krémem vy? Znáte nějaké triky, jak si s ním co nejlépe poradit? Podělte se s námi o ně v komentářích pod článkem!