Pět věcí, které byste měli stihnout před dovolenou

Léto oficiálně začalo a s ním i každoroční panika z plavkové sezony. Klid, zhluboka se nadechněte, tentokrát to totiž může být jinak. Stačí se na prázdniny systematicky připravit. Není to přitom vůbec nic těžkého. Poradíme vám, jak, kdy a kde na to. 

Kosmetická redaktorka Cindy vám prozradí své oblíbené triky a adresy, kde se o vás postarají jako o princeznu. Jste připraveni na tělo jako dělo?

P. S. Nezapomeňte ani na červencovou ELLE, kde najdete last minuty triky a tipy celé redakce.


 Týden před: Odvodnit a zpevnit

Nemusíte nutně do plavek hubnout, někdy stačí opravdu málo. Zbavit tělo přebytečných tekutin a toxinů. Na to skvěle funguje speciální tělová masáž Slimming Treatment v Guerlain L'Institut, během které se kůže na celém těle, ano, i na těch partiích, o které vám jde především, výrazně vyhladí a zpevní. Taky svoje nohy nepoznáte, budou lehoučké jako pírko, s kotníky jako baletka a stehny vášnivé běžkyně. Tuhle přípravku na pláž si rozhodně užijete. Trvá hodinu, takže ji v klidu stihnete i tom největším spěchu. Po ošetření si ale už nic neplánujte. I když vypadá jako hodně relaxační, počítejte s tím, že se budete cítit unaveně. Jako po intenzivním tréninku. Ideálně si dejte kúru deseti ošetření, každý týden jedno. Parádní výsledky uvidíte a ucítíte už napoprvé. 

Co dělat doma? Alespoň týden před dovolenou omezte sůl a cukr na absolutní minimum, vyhýbejte se alkoholu, syceným nápojům a bílé mouce. Omezte karbohydráty a zvyšte přísun kvalitních proteinů (libové maso, vajíčka, losos). Pozor na syrovou zeleninu, která může nadýmat (květák, brokolice). Na ploché břicho a krásnou pokožku pomáhá řecký jogurt, mandle a okurky.


Tři dny před: Dodejte barvu

Porcelánově bílá pleť je krásná (když je bez jediné chybičky), pokud se v ní ale na pláž úplně necítíte, není nic jednoduššího, než si vykouzlit bronz doma v koupelně. VŽDYCKY začněte důkladným tělovým peelingem. Nevynechejte jediné místečko na těle. Ideální jsou peeling z cukru, které fungují hned dvakrát. Samotné krystalky cukru obrušují odumřelé kožní buňky a jemné kyseliny obsažené v cukru fungují jako lehký chemický peeling. Navíc cukr, na rozdíl od soli, můžete použít na čerstvě depilovanou pokožku. Na takto připravenou kůži můžete začít aplikovat samoopalovací produkt. Určitě doporučujeme ty tónované, u kterých hned vidíte, kam a v jakém množství je nanášíte. Dost vám to ulehčí práci a zjednoduší celý proces. 

Ptáte se, proč začít s bronzem tři dny předem? Budete mít dost času finální barvu pořádně vyladit. Druhý i třetí den můžete přidat další vrstvu, pokud se vám bude zdát, že první nestačí. A platí to i naopak. Pokud se náhodou někde objeví tmavé fleky, máte dostatek času se jich zbavit peelingem.


Dva dny před: Pedikúra

Pokud během roku zapomínáte na profesionální péči o nohy, teď je ten nejvyšší čas to napravit. Dva dny před dovolenou (ano, víme, bývá to dost hektické, ale vaše nohy jsou přece jen důležitější než nějaká tabulka) zajděte na pedikúru. Nezabere to tolik času, odpočinete si u toho a efekt vydrží podstatně déle než když se o dokonalá chodidla budete pokoušet doma v koupelně. Perfektně vyhlazené paty a nehty, které se by hned daly fotit do časopisu. Přesně tohle umí nejlepší pedikérky. 

ELLE tip: Zabookujte si sezení u Aleny v Red Salonu, Emílie v Laboratory nebo si zajděte do The Nail Shopu (nově ve Vězeňské 4). 


Den předem

Den před prázdninami zmizet na dvě hodiny, vypnout telefon a prostě nic neřešit? Věřte, že to funguje naprosto skvěle. Udělejte si čas pro sebe a neřešte nic než vlastní pohodu. Nechcete přeci na dovolenou odjet ve stresu. Na to je nejlepší aromaterapeutická masáž a následně bazén. Věřte, že to účinkuje naprosto spolehlivě proti stresu, únavě a nic vás nenaladí na dovolenou jako právě tohle. Už teď zvedejte telefon, volejte hotel Four Seasons a objednejte se na aromaterapii do Ava Spa. Proč právě sem?

Jednak pracují s úžasnou přírodní kosmetikou Sodashi z Austrálie, která udělá vašemu tělu víc než dobře a vybrat si můžete ze tří různých vonných olejíčků podle aktuální nálady. Pak tu jsou experti na odbourávání stresu. Jezdí sem plno manažerů, kteří chtějí rychle a jednoduše odbourat jeho následky. Tady to opravdu umí. Mají zmiňovaný bazén, do kterého můžete jít před masáží nebo po. Stačí se zeptat na recepci, co je lepší. A v neposlední řadě budete v pětihvězdičkovém hotelu, takže budete mít pocit, že na dovolené už jste. 


Kdykoliv: Zkontrolujte si znaménka

Tento krok rozhodně nepodceňujte, nestojí to za to. Jděte na to systematicky, ať už se jedná o vaši kůži nebo vašeho protějšku. Podívejte se na:

 • obličej (hlavně kolem nosu, rtů a za ušima)
 • pokožka hlavy (hřeben rozčesávejte pěšinku po pěšince)
 • krk, ramena, hrudník (nezapomeňte na lokty)
 • ruce (i mezi prsty, pod nehty, hřbety i dlaně)
 • záda (přizvěte si pomoc)
 • nohy (ty vás zaberou nejvíc šaty, podívejte si taky pod kolena, mezi prsty, pod nehty, na celá chodidla)

Co u znamének musíte hlídat? Když o nějaké znaménku víte (a máte ho zkontrolované i od dermatologa), hlídejte u něj následující možné změny:

 • barva
 • okraje
 • průměr
 • asymetrie 
 • vývoj

Jestli se v tom ztrácíte, podívejte se na web www.chrantesvoukuzi.cz. Najdete tam přesný návod s obrázky, videa a další rady.

 

EBC promo