První pomoc pro vaše nehty

Právě jste si zlomeným nehtem zatrhla svůj oblíbený kašmírový svetr…
Než nehet způsobí další škody, zalepte ho náplastí nebo izolepou. Kupte si lepidlo na umělé nehty, kápněte ho do trhliny a přidržte nehet tak, aby se spojil. Také můžete odstřihnout malý kousek čajového sáčku a přiložit na nehet, než ho slepíte. I malé nerovnosti se snažte zapilovat co nejdříve, jinak se z nich udělají velké trhliny.

Při přesazování květin jste si poškodila čerstvou manikúru.
Jestli si necháváte dělat manikúru v salonu, měla byste mít doma stejnou nebo alespoň podobnou barvu laku. Tam, kde se barva sloupala, naneste kapku laku, nechte zaschnout, a pak přetřete celý nehet ještě krycím lakem. Pokud nespěcháte, nalakujte celý nehet znova.

Máte jít na oběd k jeho matce, ale vaše nehty jsou tak neupravené, že budete muset mít celou dobu ruce v kapsách...
Učešte se, oblékněte, naličte, nazujte a zapněte sandálky a nachystejte si klíče od auta... Pak odlakujte nehty a vypilujte je do elegantního tvaru – nejlepší je zaoblený čtverec. Muži a starší lidé ocení spíš nehty upravené než výrazně nalakované. Naneste tedy jednu vrstvu rychleschnoucího laku v průsvitném třpytivém odstínu. Stejně postupujte i u nehtů na nohou. Máte-li sprej pro urychlení schnutí laku, použijte ho, protože na nohou lak zasychá déle.

EBC promo