Speciál proti stárnutí. Díl I.

20
Tvář
Problém:
Kolem dvaceti pokožka září a je sjednocená. Pokud o ni ale v této době nezačnete pečovat, stane se její mladistvý vzhled brzy minulostí. Buněčná výměna se bude zpomalovat a možná se začne v ,druhé vlně‘ projevovat akné. Jedním z největších vašich protivníků je slunce. Pleť může dehydratovat, může způsobit drobné vrásky a nadměrnou pigmentaci. Špatné pro pleť je i kouření – kuřáci mohou vypadat až o deset let starší.

Plán:
To nejlepší, co můžete pro prevenci vrásek udělat, je minimalizovat dopad slunečního záření na pleť. Naneste nejdříve hydratační krém, nechte ho krátce schnout a přes něj aplikujte ochranný krém na opalování nejméně s faktorem 15. Většina denních krémů už ovšem ochranný faktor obsahuje. V tomto věku je důležitá i hydratace pleti. Proto používejte kvalitní hydratační krémy a masky, choďte pravidelně (jednou měsíčně) do kosmetického salonu a dodržujte pitný režim.

Tělo
Problém:
Také tady platí: jak se o tělo budete starat ve dvaceti, tak bude v budoucnu vypadat. Sedavý životní styl a špatná strava způsobují celulitidu a obezitu.

Plán:
Zapomeňte na drastické diety. Příliš časté kolísání váhy může přispět ke vzniku jemných vrásek. Napíná a stahuje kůži, porušuje tak její přirozenou elasticitu. Pravidelně sportujte, používejte tělová mléka, choďte do sauny a na hydratační masáže.

Co potřebujete
Jak se budete ke své pleti chovat ve dvaceti, tak bude v budoucnu vypadat.

1/ Čisticí pěna Oligo 25, Vichy, 340 Kč
2/ Zpevňující krémový gel Intensive Firming Gel-Cream, Dove, 219 Kč
3/ Krém na mimické vrásky Décontract’ Rides, L’Oréal, 399 Kč
4/ opalovací mléko Fluide Extreme SPF 60, La Roche-Posay, 460 Kč
5/ hydratační sérum Hydramax + Sérum, Chanel, 2040 Kč

Procedury le masque de laser asklepio
Co to je? Laserová maska, která regeneruje suchou pleť a snižuje svalové napětí, které je příčinou tvorby vrásek. U mastnějšího typu pleti působí protizánětlivě, stahuje póry a hojí zánětlivá ložiska (akné). Vše pomocí laseru
a speciálního gelu.

Výsledek? Po ošetření je pleť regenerovaná a vypnutá.
Jak dlouho trvá? 30 minut
Za Kolik ? obličej 350 Kč; obličej, krk a dekolt 480 Kč
Kde?www.asklepion.cz

LancÔme primordiale optimum
Co to je? Omlazující ošetření pleti, které vyhlazuje první vrásky a působí jako prevence proti jejich vzniku. Zahrnuje odlíčení, lehkou úpravu obočí, masáž rukou – shiatsu, aplikaci séra a masky, masáž nohou, nanesení denního a očního krému a nakonec lehké denní nalíčení.
Výsledek? Pokožka je krásně hladká a napnutá
Jak dlouho trvá? 75 minut
Kolik stojí? 1750 Kč
Kde? kosmetický salon
Lancôme, Jungmannovo nám. 20, Praha 1,
tel. 224 217 189

Tajné zbraně celebrit:
Claudia Schiffer – modelka proslulá svou dokonalou pletí používá krém Extra Firming Day Cream od Clarins. Obsahuje červené řasy, přesličku, šalvěj, pšeničné klíčky a sezamový olej.

Naomi Campbell – královna bezchybné čokoládové
pleti nedá dopustit na tabletky Imedeen Time Perfection. Říká, že udržují pleť naprosto zdravou.

Penélope Cruz – jejím favoritem na zamaskování kruhů pod očima a jemných vrásek je korektor Touche Éclat, YSL.

EBC promo