REKLAMA
REKLAMA

Užijte si masáže

Ať ji okusíte v salonu krásy, na rehabilitaci či v lázních, ať už půjde o masáž thajskou, aroma, shiatsu nebo jinou, po první zkušenosti jí propadnete. Není divu – masáž dnes ostatně stále častěji nahrazuje dříve populární vysedávání u psychologa. Poskytuje totiž lidem to, co jim dnes v západní společnosti (vyznávající navíc kult těla a rychlé uvolnění) doopravdy chybí – doteky. I když totiž máme k dispozici spoustu komunikačních prostředků, trpíme paradoxně nedostatkem kontaktu. Právě masáž nám ale tento deficit může vynahradit. I proto, že příjemné doteky na pokožce celého těla působí na miliony nervových buněk, které jsou v přímém spojení s mozkem. K tomu si domyslete omamnou vůni olejů a krémů a tichou uklidňující hudbu… Masáž vám pomůže, když se potřebujete postavit na nohy po prožití nějakého smutku, je však i skvělým způsobem, jak dodat tělu ztracenou energii po náročném dni. Uvolněním svalového napětí se navíc mohou vynořit zasunuté vzpomínky a potlačené emoce. Ruka maséra tak dokáže rozvinout zcela nový vztah mezi naším tělem a myslí.

Kam si vyrazit na masáž
Pomiňme nyní všechny lymfodrenáže a anticelulitidní programy, které slouží jen naší kráse. To pravé relaxační uvolnění mysli přinášejí vonné esenciální oleje, horké bylinky a šikovné ruce masérek. Zajděte třeba do Active Wellness (Slezská 19, Praha 2, www.activewellness.cz) nebo do Holmesplace (OC Nový Smíchov, Plzeňská 5, Praha 5, www.holmesplace.cz) a dopřejte si aromaterapeutickou, thajskou nebo shiatsu masáž. Velice příjemná je tzv. synchronní masáž, kterou provádějí dva maséři současně: nabízí ji například Ayurmedic Ceylon (Na Šafránce 17, Praha 10, www.ayurmedic.cz). Také luxusní hotely myslí na své zákazníky a zahrnují do svých služeb masáže: Alchymist Grand Hotel and Spa (Tržiště 19, Praha 1, www.alchymisthotel.com).

Masážní delikatesa
Masážní olej je známou klasikou, ale na domácí použití je mnohem praktičtější tuhá masážní emulze. Seženete ji v obchůdku Lush, který vás již z dálky naláká omamnou vůní. Všechny produkty připomínají cukrářské delikatesy – ostatně masážní ,dortík‘ je také nejlepší uchovávat v lednici. Pak jej stačí jen vyndat, zahřát v dlaních a jemně namasírovat unavené svaly. Wiccy Magic Muscles, Lush, 70 g, 230 Kč.

Šumivé uvolnění
Po dni stráveném na vysokých podpatcích a klíncích si vaše nohy zaslouží speciální regeneraci. Vyzkoušejte sadu k ošetření chodidel Private Spa, Mary Kay, 1230 Kč. Obsahuje šumivé tablety do koupele Rosemary Mint Foot Fizzies, které si rozpustíte v teplé vodě a 15 minut necháte nožky odmáčet. Do osušených chodidel pak vetřete osvěžující masku Rosemary Mint a nechte 10 minut působit. Kartáčkem, který je součástí sady, promasírujte ztvrdlou kůži a na závěr si chodidla namažte balzámem Rosemary Mint Shooting Foot Balm, navlečte bavlněné ponožky a relaxujte. Tabletky jsou prodejné i samostatně – 10 ks za 180 Kč.

Voňavý relax
Tuto terapii již odpradávna používali venkovští mniši a válečníci v Thajsku a dnes se stává velmi oblíbenou i v salonech. Jedná se o masáž pomocí bylinek zabalených v jemné látce. Směs květin a kořínků se zahřeje v horké páře a poté je masér přikládá na místa svalového napětí. Teplo a aromatická vůně umocňují relaxační účinek této thajské masáže. Vy si ji můžete vyzkoušet například v Sabai Maximilan (masáž Ritual, Hotel Maximilian, Haštalská 14, Praha 1, tel. 225 303 116, www.sabai.cz).

Do školy
Chcete sama proniknout alespoň do základních technik energického masírování a uvolňujících hmatů? Budete k tomu potřebovat jak fyzickou, tak i ,mentální‘ průpravu. Masírování totiž vyžaduje silnou koncentraci a správný postoj. Za tu radost, kterou váš partner z domácí relaxační masáže bude mít, ta námaha ale stojí, ne? Centrum regeneračního vzdělávání připravilo pro veřejnost dvoudenní seminář o masážích i s praktickou výukou. Více se dozvíte na www.masaze-kurzy.cz.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA