6 kroků k dokonalému účesu

1. Vše o mytí
Styling účesu začíná správným mytím. Naneste si trochu šamponu o velikosti lískového oříšku do vlasů. Po lehké masáži hlavy si ROzčešte vlasy hřebenem. Přípravek se tak lépe vstřebá. Opláchněte a aplikujte si stejné množství šamponu ještě jednou. Proč? Protože když si myjete vlasy poprvé, smýváte nečistoty, podruhé kadeře posilujete. Při druhém smývání si dopřejte několikaminutovou masáž hlavy pod tekoucí vodou.

Dalším důležitým krokem je výběr vhodného kondicionéru. Pro jemné vlasy se hodí lehký přípravek ve spreji, který je zbytečně nezatíží. Tip: Kondicionér BC Hairtherapy Color Save, Schwarzkopf, 233 Kč. Dlouhým těžkým loknám přijde vhod kondicionér a ochranná maska v jednom.

Toužíte po lesklých kadeřích, ale zrovna vám došel oblíbený lesk ve spreji? Nic není ztraceno. V případě nouze můžete použít lžičku vinného octu. Nebojte se, že vám vlasy načichnou, stačí, když si je pak pořádně propláchnete.

Speciální tip: Kadeřníci topmodelek si oblíbili zvláštní trik. Jednou za měsíc jim umyjí kadeře kapkou přípravku na nádobí. Není to příznak šílenství. Vlasy jsou pak dokonale čisté. Nesmíte to ale přehánět a používat jar místo šamponu. Proceduru se saponátem na nádobí provádějte jen jednou za měsíc.

2. Šmik, šmik
Pravidlo střih je základ máte určitě dobře zažité. Ale poraďte se s kadeřníkem skutečně důkladně. Jak se pozná dobrý střih? Nemusí to totiž nutně být ten, který právě letí. Ani ten, který si ráno musíte dvě hodiny upravovat, abyste mohla vyjít na ulici.

3. Foukejte… do hladka
Toužíte-li po hladkém, zářivém účesu, chopte se účinné zbraně – fénu. Nastavte si nižší až střední teplotu, jinak vám hrozí, že budete mít suché a krepaté vlasy. Vezměte si kulatý kartáč a jednotlivé prameny na něm vysoušejte odshora dolů. Nezapomeňte fénem neustále pohybovat, jinak horký vzduch vlasy poškodí. Pečlivě si pročešte všechny prameny vlasů, aby byly dokonale hladké. Tip: Výživná kúra na vlasy, Active Express Quick Treat, Redken, 865 Kč

4. Dokonalé tvary
Dokonalý tvar účesu vytvoří hlavně správně zvolené stylingové přípravky. Rozčešte si vlasy po umytí hřebenem se širokými zuby. Pak si do rukou stříkněte pěnu pro objem ve velikosti golfového míčku. Tip: pěna pro extra objem účesu Body Volume, tecni art, L’Oréal Professionnel, 375 Kč. Ponořte do pěny kartáč a lokny jím rozčesejte. Poté vysoušejte fénem. Pokud budete mít pocit ztuhlých a ,tvrdých‘ vlasů, nejsou dobře vysušené. Jestli toužíte po maxi objemu `a la lvice Elsa, sušte si kadeře v předklonu. Až budou skoro suché, hoďte je zpátky na ramena. Vemte široký kartáč s přírodními štětinami a dosušte vlasy přes něj. Ztratil účes v průběhu dne objem? Skloňte hlavu dolů a lehce si vlasy nalakujte. Tip: Lak na vlasy, Hard Head, Tigi, 370 Kč

5. Lesk na vlasy pro každého!
Nebojte se ho používat, i když máte opravdu jemné vlasy. Ale s mírou. Měla byste se řídit pravidlem: čím hustší a těžší kadeře máte, tím víc lesku můžete použít. Při aplikaci si jej konečky prstů jemně vetřete do vlasů. Vyhněte se kořínkům a oblasti okolo pokožky hlavy. Jinak bude váš účes působit mastně. Tip: Lesk na vlasy Design Massive Shine On, Wella, 130 Kč

6. Hrajte si s barvou, ale pod dohledem
Barva na vlasy dokáže zázraky. Funguje tu stejný princip jako u očních stínů. Ty dokážou oči projasnit, zvětšit, podtrhnout… Správně zvolená barva na vlasy by měla to samé dokázat s vaším účesem. Například použitím různých odstínů stejné barvy lze dosáhnout dojmu většího objemu. Nebo pokud chcete zvýraznit rysy obličeje, nechte si zesvětlit prameny kolem tváře. Proto požádejte svého kadeřníka, aby vám barvu vlasů vytvořil na míru. Na barvené vlasy používejte produkty pro ně přímo určené. Tip: řada Reflection, Kérastase, L’Oréal.

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA