Jak si správně žehlit vlasy a čeho se rozhodně vyvarovat

Nastavujete žehličku na vysokou teplotu
Nemusíte žhavit žehličku doběla. Experti prokázali, že nejlepší teplotou je 185 stupňů. Cokoliv pod vlasy pořádně nenastyluje (a efekt nevydrží), cokoliv nad je zase pálí.

Nepoužíváte termoochranu

I ideální teplota žehličky, kulmy a fénu je pro vlasové vlákno pořád zátěž. Proto při KAŽDÉM tepelném stylingu používejte termoochranu - ideálně lehký sprej, který nezatíží vlas, zato jej pořádně ochrání.

Nerozčesáváte vlasy

Než sáhnete po žehličce (platí i pro kulmu), nejdřív si vlasy důkladně rozčesejte. Až poté je jedním, pomalým tahem narovnejte. Pohyb musí být plynulý, jinak budete mít na pramenech horizontální pruhy.

Žehlíte vlhké vlasy

Nikdy, ale opravdu nikdy nežehlete ani nenatáčejte vlasy, pokud nejsou dokonale suché!

Žehlíte prameny kolem obličeje do rovna

Nesnažte se mít prameny kolem obličeje super vyžehlené. Až si je budete žehlit příště, otočte žehličkou o 90 stupňů, čím docílíte jemného podtočení vlasů, které vypadá mnohem lépe.

Větší neznamená lepší

Žehlící pláty nemusí být super široké. Naopak. Menší žehličkou uděláte větší parádu, hodí se nejen na narovnávání, ale i na natáčení pramenů. Ušetříte tak za kulmu. Na ideální typ žehličky právě pro vaše vlasy se zeptejte svého kadeřníka, poradí vám ten nejlepší.

Jednoduchý trik: Šířka na dva prsty se hodí pro většinu vlasů (včetně kratších) a můžete vlasy natáčet i do volných vln včetně plážových.

Nečistíte žehličku

Občas musíte i tu nejlepší žehličku vyčistit od nánosů vlasů a stylingu, které na ní ulpívají a ona pak nemůže pracovat na 100%. Zcela vychladlou žehličku otřete jemným hadříkem. Hotovo!