Oživte svůj účes ofinou

Že by vám ofina neslušela? Věřte, nebo ne, říká si to většina žen. Když se ale rozhodnete pro tento krok, rozhodně nebudete litovat. Ofina je totiž skvělým doplňkem ke každému outfitu. Skvělé na ní je, že jakmile vás začne nudit, můžete ji učesat na stranu nebo ji rozpůlit uprostřed, a dát tak svému účesu nový rozměr.

Ofina samozřejmě není žádnou novinkou. Coby must-have účes se prosadila už v 50. a 60. letech, kdy ji nosily všechny módní ikony od Audrey Hepburn po Annu Karinu. A stále přibývá víc a víc celebrit, které ofinám propadly.

cc5366c0bf7c4ca42d10beb3df2dbf70 17510

Nejlepšího stylingu dosáhnete, když ofinu hned po umytí vyfoukáte přes kulatý kartáč. Schne totiž daleko rychleji než samotné vlasy, a jakmile ji chvíli necháte bez dozoru, začne se při sušení na vzduchu kroutit. Také se rychleji mastí, proto se doporučuje často ji mýt. Pokud vám není příjemné mýt si vlasy každý den, stačí si samotnou ofinu opláchnout v umyvadle s trochou šampónu nebo použít při ranním stylingu trochu toho suchého.

tumblr inline mursxwvMGf1ry3wlg ebe0e

První stříhání ofiny nechte raději na kadeřníkovi. Ten nejlíp odhadne, jaká délka a styl ofiny vám bude nejvíc slušet. Ofina ale roste velice rychle a může se dost pravděpodobně stát, že přes ni už za dva týdny neuvidíte. Pak není vůbec těžké vzít si jednořadý hřeben a ofinu si doma před zrcadlem sama zastřihnout.

Pokud se bojíte experimentovat, můžete prozatím zkusit "clip-in ofinu", prohlédnout se ze všech možných úhlů, a teprve pak se ujistit, že je ofina opravdu něco pro vás.

1482872810 january2 e5fda

Hledáte inspiraci, jaká ofina by se vám nejvíc líbila? V galerii najdete 35 nejkrásnějších ofin všech dob.

EBC promo