SOS pro suché a poškozené vlasy

Možná jste je dostatečně nechránila před slunečním zářením nebo se vám nepovedlo domácí barvení vlasů. Ať už se přihodilo cokoli, je třeba vrátit poničeným vlasům jejich zdraví a krásu. Držte se našich doporučení, a výsledky uvidíte do dvou týdnů.

1) Investujte do kvalitního šamponu a kondicionéru
Poškozené vlasy potřebují skutečně profesionální péči. V době akutní potřeby se proto vyplatí pořídit si opravdu kvalitní vlasové přípravky. Je dobré si koupit šampon i kondicionér ze stejné řady, jejich účinky se doplňují. Pokud chcete ušetřit a ptáte se, zda investovat spíše do šamponu, či do kondicionéru, pak spíše do kondicionéru.

Osvědčily se nám produkty od značky Redken z řady Time Reset (šampon 485 Kč, kondicionér 515 Kč) či od Welly z linie pro poškozené vlasy System Professional Repair Line (šampon 429 Kč, kondicionér 519 Kč). Skvělé jsou i produkty řady Intensive Repair od label.m (šampon 450 Kč, kondicionér 500 Kč).

2) Dvakrát týdně nanášejte masku
Všichni to opakují pořád dokola. Poslechněte je. Aplikace regenerační masky minimálně jednou týdně je nutností. Při nanášení ji nechte působit o trochu déle, než je napsáno na obalu, a vlasy zabalte do nahřátého ručníku. Zintezivníte tak její blahodárný efekt.

Time Reset, Redken

Řady uvedené v předcházejícím bodu zahrnují i výborné masky. Od Redkenu stojí 770 Kč (250 ml), od Welly pak 559 Kč (200 ml), u label.m pořídíte Intensive Mask za 400 Kč.

3) Zvažte barvení vlasů
Nové kvalitní barvy krásně vyplní narušenou strukturu vlasu. Ten pak bude hladší a zářivější. Pokud jsou vaše vlasy skutečně zásadně narušené, pak barvení odložte. Zkuste pouze přeliv. Návštěvu holiče však neodkládejte v žádném případě. Poškozeným vlasům jejich zastřihnutí jenom prospěje.

4) Uberte na tepelném stylingu
Dokud se vaše vlasy opět nevzpamatují, odložte fény i žehličky. Pár týdnů to vydržíte. Pokud je pro vás taková myšlenka naprosto nepředstavitelná, vždy použijte vlasové mléko či sérum pro ochranu vlasu před tepelným poškozením. Výborné je to od Kérastase.