Tři cool účesy do zimního počasí

Mít hezké vlasy, nebo být pěkně v teple? Nedělejte kompromisy! Můžete mít oboje. Nejžhavější trendy z přehlídek v New Yorku, Miláně a Paříži zvládnete raz, dva. Zeptali jsme se kadeřníků na jejich tajné triky a tipy jak na cool účesy, které nezničí ani čepice.


 

Nízký culík

vlasy culik e7d1c

 Na přehlídkách: Boss, Stella McCartney, Salvatore Ferragamo

Když po ránu hodně spěcháte, není nic jednoduššího, než si udělat culík. Tedy hezký culík a pěkně nízko posazený. Nesnažte se o tento účes v den, kdy máte čerstvě umyté vlasy, lépe funguje druhý nebo třetí den, kdy tolik nekloužou. "Vlasy si vyfoukejte do hladka s pomocí mléka Franck Provost Lait de Lissage Thermo Protecteur, které poskytuje termoochranu, vyhladí jejich povrch a ještě působí jako prevence proti elektrizování," radí kadeřnice Monika Vicianová ze salonu Franck Provost The Park na pražském Chodově.

Takto připravené vlasy uhlaďte plochým kartáčem a upevněte gumičkou s háčky na konci. Přes ně obtočte jeden tenčí pramínek vlasů zespod culíku. Konec pramínku zafixujte vlásenkou tak, aby nebyla vidět. Do konců dejte trochu lesku (např. Absolu de Lumiere od Franck Provost) a vše lehce přelakujte. "Jestli chcete culík naopak procuchaný v koncích, pak stačí pár pramínků lehce natupírovat plochým hřebenem s hustými zuby pár tahy v protisměru pramenů." 


 

Wet look

vlasy wetlook 454d7

Na přehlídkách: Saint Laurent, Louis Vuitton, Giambattista Valli

Gel na vlasy je zpátky! Jestli ještě ve své koupelně jeden nemáte, teď si ho pořiďte. Budete ho totiž potřebovat na super sexy účes podle pařížských přehlídek. Jak na wet look?

"Vlasy vyfoukejte dohladka, případně vyžehlete. Udělejte si pěšinku na straně," říká Anna Plačková ze salonu Toni&Guy v Dlouhé. Až na takto připravené vlasy použijte gel, kadeřnice doporučuje středně tužící od Label.m. "Vlasy upravte do požadovaného tvaru a vyfoukejte do sucha, gel lépe zaschne. Celý účes ještě zafixujte s pomocí Hold & Gloss Spray pro extra lesk." 


 

Copy

vlasy copy f86b1

Na přehlídkách: Baja East, Mansur Gavriel, Sally LaPointe

Z copů se v zimě stal super trend, nosí je naprosto všichni. Jak to udělat, aby vypadaly naprosto dokonale po celý den? "Na Tangle Teezer nastříkejte lak na vlasy Paul Mitchell Stay Strong a rozčesejte jednotlivé prameny," radí Dominika Reslerová. Trochu laku nastříkejte do dlaní a smíchejte ho s vlasovým sérem Paul Mitchell Super Skinny Serum a tímto mixem vlasy ještě uhlaďte. Zabráníte elektrizování. 

"Upleťte pevné copánky. U delších, sestříhaných vlasů můžete dát gumičku na každých deset centimetrů, tím copy lépe zafixujete. Nakonec celý účes trochu přelakujte."

EBC promo