Vlasy jako topmodelka? 4 tipy pro zdravé a krásné vlasy

O svých lehkých vlnách, které obdivují ženy na celém světě, brazilská topmodelka Gisele Bundchen tvrdí, že se nejedná o nic složitého. Vlasy si myje vždy večer a vysuší je jen do polosucha. Když jde spát, stočí vlasy do drdolu a ráno se vzbudí s přirozeně vypadajícími vlnami. Ráno přidá trochu vlasového séra. Modelka Hilary Rhoda si vlasy oplachuje trochou vinného octa smíchaného s teplou vodou. Pochvaluje si, že to vlasům dodá objem a lesk. Ruská topmodelka Sasha Pivovarova zase zbožňuje účinky jojobového oleje, který chrání konečky vlasů před třepením. „Olejíček používám jako masku, nechám ho hodinu působit a poté opláchnu, nebo si jen vetřu pár kapek do suchých vlasů,“ říká. „Andílek“ Victoria´s Secret, Miranda Kerr, na vlasy používá olivový olej. „Olejem si ošetřím konečky vlasů a nechám ho působit klidně celou noc. Stačí na polštář položit ručník. Ráno vlasy opláchnu a mám je krásně hydratované.“ A trik Adriany Limy? Aspirin! Nikoli na bolení hlavy, ale na vlasy. Od své kolegyně prý získala tip, který se jí velmi osvědčil. Tabletku totiž rozpustí společně s šamponem a tímto si umyje vlasy. Jsou krásně lesklé a bez lupů. Zkusíte některou modelkovskou vlasovou kúru i vy? Nebo spíše dáte na tipy ELLE?


1. Nemyjte vlasy příliš často
Myslíte, si, že vaše vlasy budou krásné díky každodennímu mytí, ale pravdou je, že právě kvůli tomu budou čím dál střapatější a lámavější. Některé šampóny (obzvlášť ty s parabeny, sulfáty a retinolem) příliš vysušují a vlasy pak ztrácejí lesk a pružnost. Důležité je také použít pokaždé kondicionér, který umyté vlasy zhydratuje. Zkuste třeba také nějaký čas mýt vlasy Co-Washing-Methode, kdy si je myjete jednou či dvakrát týdně pouze kondicionérem. Velmi rychle uvidíte rozdíl ve struktuře vlasů. Případně si můžete mezi tím vlasy umýt jednoduše jen vodou. Výsledek vás ohromí.


2. Nechte vlasy uschnout
Po umytí šetrně vysušte vlasy ručníkem. Kdo má křehké a velmi suché vlasy, může raději místo ručníku použít staré triko z jemné bavlny. V žádném případě se nesnažte vlhkost z vlasů ručníkem “vytřít” - narušila byste si vlasovou strukturu. Optimální je, když necháte vlasy samovolně uschnout a obejdete se bez použití stylingových přípravků či kulmy.


3. Změňte pěšinku
Pokud nosíte vlasy rozdělené pěšinkou stále na stejné straně, mohou se vám začít časem lámat a vypadat zplihle. Proto je lepší čas od času pěšinku česat na jiné straně. Změna také pomůže většímu objemu.


4. Používejte oleje
Oleje dodávají vlasům potřebnou hydrataci. Někdy stačí vetřít do vlasů jen trochu olivového nebo arganového. Kápněte si do dlaně trochu oleje, rozetřete v dlaních a pak naneste do konečků vlasů. Pokud máte pocit, že vaše vlasy potřebují okamžitou vzpruhu, vetřete olej do vlasů po celé jejich délce před sprchováním, nechte chvíli působit, ať se olej vsákne a pak opláchněte. Na kterou z námi doporučovaných variant vsadíte, je na vás. Nejlepší je postupně vyzkoušet všechny, případně je zkombinovat a pak si najít to, co vám a vašim vlasům vyhovuje nejlépe.