Vlasy po probuzení

Rozverné vlasy
Kdyby účesy měly svou síň slávy, jedním z jejích jistých členů za ‚celoživotní zásluhy‘ by byl ten, který se jmenuje ,Právě jsem se probudila po vášnivé noci‘. Rozcuchané kaskády prstýnků jsou právě tak nadčasově sexy jako sex sám. Není složité je vytvořit, trochu si s nimi ale pohrát musíte: nejdřív je uhladit, abyste je vzápětí mohla rozcuchat. Jediné, čím se dá účes zkazit, je příliš mnoho vlasových přípravků, popřípadě nevhodné přípravky. Důležité je, aby vlasy nebyly ani trochu mastné, aby nikde neměly ztvrdlé žmolky nebo ostré přehyby. Musí být všechny měkké, lákavé na dotek. Pár vln natočených kulmou, pár pramínků natočených na natáčky, přestříkat slabým lakem – a je to.

Flirtující vlny
Vytvoříte je jednoduše. Vlasy natočíte na natáčky, prohrábnete prsty, lehce přelakujete a je to. Můžete ale zkusit i profesionálnější přístup, tak jako kadeřnice Jana Zajíčková a Anna Plačková ze salonu Toni & Guy, které česaly modelky na těchto stránkách: „Jeden den před akcí si dejte do vlasů kúru Chocolate Head (Tigi Bed Head, 550 Kč), získají tak přirozený lesk a vitalitu,“ vysvětluje Jana. „Do vlhkých vlasů pak nastříkejte jemný aktivátor vln Uptight (Tigi Bed Head, 415 Kč) a difuzérem je prosušte.“ A co v den D? „Modelka měla vlasy jemně vlnité, u hlavy zplihlé. Navlhčila jsem je a ke kořínkům nastříkala tonikum na zvětšení objemu Sexed-Up Body Build Tonic (Tigi Catwalk, 410 Kč), na konečky jsem použila Curls Rock Curl Booster (Tigi Catwalk, 495 Kč). Každý pramen jsem nejdřív vyfoukala přes velký kulatý kovový kartáč Toni & Guy (dobře udržuje teplo, takže se vlasy lépe tvarují) a pak jsem vzala úzký kartáč a zatočila kolem něj jen konečky. Držela jsem ho vertikálně, aby se na nich udělala rulička. Pak jsem je v předklonu rozfoukala fénem a za pomoci úzké profesionální keramické žehličky Demor (3900 Kč) jsem je u kořínků nadzvedla, jakoby zalomila. Nakonec jsem do vlasů prsty namačkala vosk Rubber Rage (Tigi Bed Head, 390 Kč) a přestříkala je lakem Hard Head (Tigi Bed Head, 360 Kč). Aby nevypadaly moc strojeně, opět jsem je lehce rozfoukala fénem.“ A výsledek? „Ležérní a sexy účes, který jsem pro dokonalejší efekt ještě lehce přestříkala leskem na vlasy Headrush (Tigi Bed Head, 580 Kč).“

Lekce kulmování
Pár praktických rad a instrukcí:

ABYSTE SE VYHNULA KUDRLINKÁM,
je dobré použít kulmu s velkou hlavou, v průměru asi 4 až 5 centimetrů. Vlny jsou pak uvolněnější, nepůsobí strojeně.

KDYŽ MÁTE VLASY KOLEM OBLIČEJE POSTUPNĚ SESTŘÍHANÉ,
zabalte konečky do kousku toaletního papíru a kulmujte. Papír je bude držet hezky při sobě.

KONEČKY NATÁČET NEMUSÍTE
To platí hlavně pro ty, které mají vlasy od přírody vlnité. Účes pak bude vypadat daleko přirozeněji. Někteří kadeřníci jen zvlhčí vlasy vodou a pak je prsty jakoby mačkají a přitom je fénují do sucha.

10 SEKUND Tak dlouho většinou potřebujete vlasy držet v kulmě, aby se natočily. Pokud ale máte vlasy barvené nebo jemné, buďte opatrná. Rychleji se poškozují. Proto si na jednom prameni zkuste, jestli by nestačilo ještě méně než deset sekund. (V tomto případě je méně vždy více).

RAFINOVANĚJI
Když budete kulmu držet ve špatném úhlu, může se stát, že kleště udělají ve vlasech nechtěný zlom. Proto ji nechte otevřenou – stačí, když pramen obtočíte kolem kulaté části a přichytíte ho rukou.

NEMUSÍTE NATÁČET VŠECHNY
PRAMENY Nepravidelné vlny vypadají lépe.

KULMOVÁNÍ VLASY VYSUŠUJE,
proto je předtím ošetřete kondicionérem nebo přípravkem proti teplu.

Sexy rozcuch
Modelka měla vlasy rovné, až jako hřebíky. „Lehce jsem vlasy navlhčila vodou, pro odlehčení jsem u kořínků použila Root Boost (Tigi Catwalk, 460 Kč) a po délce pro pevný tvar a strukturu pěnu Control Freak Extra Extra Straight (Tigi Bed Head, 480 Kč). Vlasy jsou pak pevnější a drží tvar, jaký potřebujeme,“ vysvětluje Anna. „Vyfoukala jsem je difuzérem a některé prameny ještě natočila kulmou. Žehličkou jsem je pak u kořínků nadzdvihla, u konce jsem pramen po prameni žehličkou jakoby zalomila. Vypadá to zajímavě. Pak jsem ještě vzala sem tam pramen, zatočila ho kolem své osy a natupírovala. Za pomoci pasty Hard To Get (Tigi Bed Head, 575 Kč) jsem vlasy namačkala a některé prameny jsem připnula pomocí vlásenek k hlavě. Tím získaly větší objem. Na závěr jsem vlasy přelakovala a přestříkala leskem.“

Sexy tipy
Každá si musíme s ,vlnobitím‘ poradit jinak.
Vlasy jemné a rovné jako hřebíky musíte natočit jiným způsobem než nepoddajné přirozeně vlnité vlasy. Abyste se lépe orientovala, rozdělili jsme typy vlasů do čtyř kategorií.

PŘIROZENĚ VLNITÉ VLASY
Ideální je, když si je umyjete den předem. Nechte je přirozeně uschnout. Pokud je potřebujete trošku nadzdvihnout, dejte do nich příští ráno pěnové tužidlo. Potom namátkově vyberte široké prameny kolem obličeje a nakulmujte je, abyste vytvořila jiný druh vln, než máte od přírody.

JEMNÉ, ROVNÉ VLASY
Začněte pěnovým tužidlem, které vlasům dodá objem. Vyfénujte je pak v předklonu, aby se načechraly. Pak je natočte na malé natáčky se suchým zipem. Poté, co natáčky sundáte, upravíte vlasy jen pomocí prstů – asi tak, jako kdyby vás svědila hlava. Aby vlny držely, lehce je přelakujte (pokud možno sprejem, lak z mechanického rozprašovače je příliš lepkavý a vlasy by vám zbytečně zatížil).

SILNÉ, ROVNÉ VLASY
Z těchto vlasů se vlny dělají nejhůř. Někteří kadeřníci dokonce doporučují trvalou, aby se pak vlasy snáz natáčely a držely. Dobré je ty kolem obličeje postupně sestříhat. Natočte je na natáčky a kolem obličeje použijte kulmu.

KUDRNATÉ VLASY
Takové potřebujete nejdřív lehce narovnat – z kudrlinek do volných vln. Po umytí použijte nejprve narovnávací balzám, pak vlasy vyfénujte, sepněte do drdolu a připevněte je sponkami. Drdol pomůže vlasy narovnat. Pokud můžete, nechte tak vlasy přes noc. Nakonec některé prameny natočte kulmou, abyste vytvořila pár pravidelných vln.