10 kosmetických triků, které vám usnadní život

1. Vzoreček krému: Dostala jste vzoreček krému nebo make-upu? Obal netrhejte, ale propíchněte ho lehce špendlíkem. Obsah se tak nezašpiní, nezaschne a vy tak můžete produkt vyzkoušet ještě následující den. 

FullSizeRender c51af

 

2. Termální voda je na všechno: 

- Dejte si jí do ledničky - osvěží vás. 

- Nastíkejte si jí na houbičku - nespotřebujete takové velké množství make-upu. 

- Máte-li lokální problém (například popáleninu), stříkejte vodu z pěti centimetrů. Lépe se tak na místo trefíte a vodou nebudete bokem zbytečně plýtvat. 

- Namalujte se a nakonec líčení přestříkejte vodou. Tentokrát z dálky - líčení bude působit svěže. 

- S vodou se nemusí před použitím třepat. Vlastně se to vůbec nedoporučuje. Klidně ji použíjte hned. 

- Nastříkejte aplikátor stínů a následně stíny naberte - budou tak mnohem intenzivnější

- Vodou taky nastříkejte i tampónek na odličování - nevude vás ták dráždit. 

 32 dde18

 

3. Vůně na oblečení: Stává se vám, že vám parfém voní, ale s vaší pokožkou si vůbec nerozumí a „jde“ do sladka nebo kysela? Nastříkejte si vůni na oblečení. Déle vydrží a navíc zůstane vonět úplně stejně jako na začátku. 

 

4. Korektor místo make-upu: Korektor nemusí být používaná jen jako korektor. Může vám perfektně nahradit make-up. Klidně jej nejprve na hřbetu ruky smíchejte s krémem nebo s trochou termální vody a následně ho použijte i místo make-upu. Perfektní na cesty. 

 

5. Jak protřepat lak na nehty? Netřepat! Jen mezi dlaněmi otáčet. Jen tak se v něm nevytvoří bublinky, které pak na nehtu dělají neplechu. 

 

6. Máte zažlouté nehty? Tak si pod lak nezapomínejte nanést podlak. Za A) ochrání nehet před barvou laku; za B) nehet se vyhladí a následující lak bude vypadat mnohem líp. 

IMG 5907 c7782

 

7. Čoudí vám vonná svíčka? Než jí zapálíte, lehce zastřihněte konec. Kouřit nebude a taky vám bude i déle hořet. 

 

8. Poletují vám vlasy? Nakrémujte si ruce krémem na ruce a projeďte dlaněmi po vlasech. Pomůže vám to proti elektrizování a navíc vlasy získají trochu výživy a stylingu. 

 

9. Tužka na oči nemusí být vidět. Když ji nanesete mezi řasy, tak vám zvýrazní oko, ale zároveň nikdo nepozná, že je to líčením. 

 

10. Kotvičníkový čaj: Není moc známý, ale je skvělý. Funguje na záněty močových cest i ke zlepšení psychiky. Pijou ho sportovci pro zlepšení sportovnách výkonů a taky se používá i ke zlepšení sexu - říká se mu rostlinná viagra :) 

 2882040f80944abf40ec72a67682a677 896a8