5 revolučních způsobů čištění pleti

Konjak houbičky

Houbička, která je 100 % přírodní. Vyrábí se z vlákniny Konjacu, neboli vláken kořene rostliny Amorphophalus Konjac. Vzhledem připomíná lufu, ale je daleko jemnější a účinnější. Houbička umí nejen hloubkově vyčistit, ale i exfoliovat a hydratovat. Před použitím ji musíte namočit. Tím změkne, a teprve pak můžete krouživými pohyby masírovat a čistit obličej. Použít ji lze samotnou nebo s kapkou čistícího gelu nebo pěny. U některých typů existují houbičky na různé druhy pleti, jako je např. uhlí pro problematickou pleť. Klasická houbička z Konjaku je určená jak pro citlivou, tak normální pleť. Má ji Sephora, Missha (misshapraha.cz) i Ingredients.  

spugna konjac sephora.101384.100 45a88

 

Balzámy na pleť a mušelínové ubrousky

Jedná se o tuhé balzámy většinou balené  v plechových krabičkách. Strukturou vám budou připomínat ztuhlou vazelínu, ale základem složení jsou esenciální oleje. Pro vyčištění pleti stačí nanést prsty na pleť a jemně promasírovat pokožku, aby se make-up a nečistoty rozpustily. Mušelínový ubrousek, který namočíte v horké vodě, přiložíte na chvíli na obličej. Póry se otevřou a lépe se pokožka vyčistí. Na závěr opláchnete obličej studenou vodou, póry se zatáhnou a celkově se pleť zklidní. Mezi jeden z nejlegendárnějších balzámů je Eve Lom, který na trh představila v roce 1986 jedna z nejznámějších kosmetiček Eve Lom, která se narodila v Československu! „Tajemství zdravé a zářivé pleti spočívá v odstranění odumřelých buněk, které ucpávají póry. Pokud vaše pleť není dokonale čistá, aktivní složky z krému do ní ani neproniknou. Je to podobné, jako byste jej aplikovala na beton,” říká Eve. Balzám určitě vyzkoušejte i od: Darphin, Clinique, Omorovizca, The Body Shop. Mušelínové ubrousky má např. The Body Shop

EV0028 1255 EVE LOM 32a50 IMGP5470 721f2

Sonické kartáčky

Svoji technologii si půjčil od zubního elektrického kartáčku. Čistí za pomoci oscilující vibrační hlavice plné štětinek, které pomáhají uvolnit nečistoty a odumřelé buňky z pleti. Je prokázáno, že dochází k šestkrát lepšímu účinku než běžným čištěním. Pleť tak díky tomu i lépe přijímá séra a krémy. Kartáček hlídá čas a tak se nestane, že by došlo k nadměrnému čištění a poškození pleti. Je vhodný jak pro citlivou pleť, tak pro pleť problematickou dle hlavic, které použijete. Jiným typem jsou silikonové kartáčky, opět na bázi sonických impulzů, které navíc nabízí funkci proti stárnutí. Impulzy pronikají do povrchové kůže a tak bude pleť působit svěžeji. V případě, že potřebujete pomoci s problematickou pletí, zvolte klasický štětinový kartáček a pro anti-aging efekt volte kartáček silikonový. Kdo sonický kartáček nabízí? Clarisonic (clarisonic.cz), Clinique (clinique.cz), Foreo (foreo.com) a třeba i Braun, který má kartáček součástí epiláru.

Mia 2 3 new colours 2ad1e

 img 02facebrushes 204138585998 f57db

Odličovací rukavice

K odlíčení a očištění pleti budete potřebovat pouze rukavici a roztok H20! Ano, pouze vodu! Rukavice je vhodná i pro tu nejcitlivější pleť. Stačí rukavici namočit, přiložit na pleť a setřít make-up či nečistoty. Doporučuji ji použít spíše v dny, kdy máte jen lehčí make-up nebo dny, kde se nelíčíte jen pro běžné čištění pleti. Rukavice přináší možnost, jak si odpočinout od kosmetických produktů. Zkuste Seventh Seal Magic Glove (profesionalnikosmetika.cz) nebo Kripa (etani.sk)

 kripa k beauty glove 1 01 5710b

Expresor

Jak vymáčknout pupínek? Běžně za pomocí čistých prstů s ubrousky. Vyzkoušejte hygieničtější způsob čištění zanícených míst. Expresor nebo-li nástroj na komedony vydesinfikujte, přiložte na pupínek a jemně zatlačte. Následně místo očistěte čistícím tonikem a naneste lokální zklidňující prostředek. Nezpůsobuje jizvičky, které většinou po klasickém mechanickém čištění mohou zůstávat. Upozorňuji, že to chce trochu cviku. Expresor koupíte např. u Profimed (profimed.cz)

2001000101 01fe2