REKLAMA

Proč potřebujeme v našem životě finské "kalsarikannit". A vy také!

REKLAMA

Už minulý rok jsme si uvědomili, že původem skandinávské zvyky potřebujeme v našem životě nutně také. Třeba dánské "hygge", tedy radost z každodenních maličkostí, jsme si osvojili velmi rychle. Dokonce už i vyšla kniha o "hygge v praxi" v českém jazyce. 

1168 bridget jones 3c79e

V roce 2017 je čas na další obohacení slovní zásoby. Finská turistická agentura dala dohromady slovník nejpoužívanějších finských frází a jednou z nich je i KALSARIKANNIT (vyslovujte kal-sar-y-kuhn-ýt). Přesný překlad tohoto slova? "Pocit, kdy chcete zůstat sám doma a pít alkohol a jen ve spodním prádle". Co to znamená? Finové jednoduše vystihli a uvedli do praxe činnost, která je naprostým relaxem a občas máme pocit, že se z ní před ostatními musíme trochu vylhávat.

1307 lebowski main 46f9b

Pokud vám tedy dnes večer bude volat kamarádka či kamarád a přemlouvat vás, ať jdete večer popít ven a vám se opravdu nebude chtít, vzpomeňte si na Finy a nenechte se přemluvit. Stačí vám k tomu jedno slovo - KALSARIKANNIT! Pouze předtím možná svému okolí vysvětlete, že to není nadávka, ale spíše: "Promiň, nechci už být v džínách, šatech, triku už ani minutu. Jediné po čem toužím je svléknout se do spodního prádla a aby mojí jedinou fyzickou aktivitou bylo dolívání červeného nebo bílého vína. Na co budu mít zrovna chuť. Chci jen tak relaxovat v křesle a být sám."

b5efd31272e07aa0 emoji kalsarikannit c8ba4

My máme dnešní nedělní večer vyřešený. A co vy? Zkuste si s námi slovo KALSARIKANNIT, opakovat třikrát dokola a uvidíte, že dneska vám žádná párty chybět nebude. "KALSARIKANNIT, KALSARIKANNIT, KALSARIKANNIT."

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA