REKLAMA

Ráno poté… Díl 2.

REKLAMA

Ráno poté… Díl 2.

Alkohol je démon, ale většina z nás si to bohužel uvědomí až druhý den ráno. Jak to udělat, aby nikdo nepoznal, že jste trochu indisponovaná?

Uklidnění žaludeční bouře
Hangover Velmi podstatné je se nasnídat. Pořádná snídaně pomůže odbourat zbytky alkoholu a doplní krevní cukr. Moje zkušenost? Nejvhodnějším jídlem je to, které ve vás momentálně nevyvolává pocit odporu. Zároveň ale platí, že byste si měla vybrat spíše z těch pokrmů, které jsou označovány jako zásadité. Váš žaludek je totiž následkem předchozího popíjení překyselený. Vynechte tedy ovocné šťávy a džusy vyrobené z citrusových plodů (pozor, samotný citron však přes kyselou chuť působí v těle zásaditě), šunku, ořechy, brambůrky nebo hranolky. Naopak se doporučuje silná polévka, třeba česnečka nebo kuřecí vývar, vařené brambory, libové maso, zelenina a jogurt.

Občerstvení procházkou
Přestože máte chuť celý den strávit zabalená v teploučké dece v posteli, uděláte lépe, když si vyrazíte na alespoň půlhodinovou procházku. Čerstvý studený vzduch vám udělá dobře, okysličíte ztuhlé svaly a uklidníte psychiku. Otrlým jedincům doporučuji saunu – tato metoda je po alkoholovém excesu sice poněkud drastická, ale účinná. Velmi rychle totiž zbaví tělo škodlivých látek. Všichni okolo vás včera kouřili jako o závod, a vám se teď špatně dýchá? Možným řešením je návštěva v některé ze solných jeskyní. V nich cirkuluje silně ionizovaný prosolený vzduch, který pročišťuje horní cesty dýchací. Tu, která vám svou polohou a cenou nejvíc vyhovuje, si vyberte na www.solne-jeskyne.info.

Pokud se ale sotva postavíte na nohy, protože jste minulou noc protančila v pohádkových, leč příšerně nepohodlných střevíčcích, dopřejte si masáž chodidel. Tento požitek nabízí například salony Sabai (390 Kč za třicet minut) nebo Zen Asian Wellness (500 Kč za třicet minut).

Tipy propříště
Přestože si teď určitě říkáte, že už nikdy, NIKDY nepožijete nic, co se alkoholu jen podobá, přečtěte si následující řádky.

Před party se najezte, a to zejména něčeho s vyšším obsahem tuku, který zpomalí účinky alkoholu. Každou skleničku prokládejte vodou. A pokud jste už přece jen zhřešila více, než jste plánovala, hoďte do sebe před usnutím pár tablet živočišného uhlí. To na sebe váže látky způsobené kvašením, které narušují trávení a které jsou součástí tmavého alkoholu, tedy i vaší dvojky červeného nebo panáku brandy. Hodně štěstí při držení rovnováhy!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA