10 filmů & nezapomenutelné květinové scény

Našli jsme tu všechno - od makového pole v Čaroději ze země Oz, po floristu v Affleckově Městě a záplavu rudých růží v Americké krásce nebo Meryl nakupující pivoňky ve filmu Hodiny. A na kterou vaši oblíbenou scénu jsme zapomněli? Klidně nám napište. 
 
1. Americká krása
Jedna z nejlegendárnějších květinových scén. Nahá Mena Suvari v rudých růžích je fantazií Lestera Burnhama (Kevin Spacey). První a rovnou oscarový film Sama Mendese z roku 1999. Vybavujete si plakát? Nahé tělo a červená růže. 
 
2. Čaroděj ze země OZ
Makové pole a spící Dorotka je scéna, kterou si z této klasiky vybavíme okamžitě snad všichni. Jeden z prvních barevných filmů, kde byl použit na barvy speciální efekt, kterému se říká Technicolor. Kdo by se nechtěl s Dorotkou ztratit v makovém poli? 
 
268878 1 32a18
 
3. Poslední tango v Paříži
Zřejmě si z tohoto filmu nejdřív vzpomenete na maličko jinou scénu, která se týkala burákového másla, ale Marlon Brando a jeho monolog k mrtvé ženě Rose je též nezapomenutelný a to hlavně díky otevřené květinové rakvi a svatebním šatům, které má na sobě. Marlon se snaží pomocí okvětních lístků zbavit Rose velmi dramatického make-upu. 
 
268882 a35cf
 
4. Velká ryba
Ewan McGregor hraje beznadějného romantika Edwarda Blooma. Mladíka, jenž se zjevuje v příbězích, které tak strašně rád vypráví. Aby Edward získal dívku svého srdce, nechá kolem jejího domu vysadit nekonečné pole narcisů. Květin, které ona tak moc miluje. Nemohl by prosím Edward někdy přijet i k nám na Floru? 
 
Big Fish 52f58
 
5. Zlomené květiny
Jarmuschův film z roku 2005 v hlavní roli se skvělým Billem Murrayem. Hraje Dona Johnstona, muže který se vydává hledat svého syna podle anonymního dopisu. Pět bývalých přítelkyň, pět setkání a pět vzpomínek. Nakonec Don přichází do květinářství, kde mu z růžových lilií a karafiátů floristka uváže krasnou kytku. Podívejte se na film a schválně: kolik jich napočítáte? 
 
268874 d5c1a
 
6. Město
Herec Pete Postlethwaite hraje bostonského kriminálníka Fergieho ve filmu Bena Afflecka z roku 2004. Tahle postava je napsána podle opravdového mafiána s irskými kořeny Deana O’Baniona, který byl vedle vraždění proslulý i svými dokonalými květinovými aranžmá. Postava Fergieho tak dostává naprosto nový něžný rozměr. Vrah květinářem!
 
268920 d5a55
 
7. Gejša
Film je adaptací knihy Arthura Goldena. Scéna mezi rozketlými třešněmi je kulturní i symbolickou poctou Japonsku. Hlavní hrdinka Sazuri se prochází s láskou svého života, kterou hraje Ken Watanabe, a sněží na ně okvětní lístky třešní. 
 
269051 c0488
 
8. Statečné srdce
Film Mela Gibsona o skotském hrdinovi a jedna z nejdojemnějších filmových scén vůbec. Malému Williamovi Wallaceovi umírá maminka a na pohřbu mu jeho nastávající žena Murron (ještě jako malé děvče) pro útěchu daruje květinu bodláku. Kdo by u toho nebrečel? 
 
636d2f56224d694802702793ce839e59 eb9fe
 
9. Velký Gatsby
Jay Gatsby pozve svoji sestřenici Daisy na čaj o páté. Díky vizuálně dokonalé filmové scéně pod taktovkou Baze Luhrmanna se ocitne v pokoji plném bílých orchidejí a my jako diváci jen zíráme. Prosím, Leo, pozvi nás na čaj. 
 
luhrman leonardo di caprio behind the scenes great gatsby cbfbb
 
10. Pretty Woman
Richard Gere jako milionář Edward, který si pozve prostitutku Vivian k sobě na noc na hotel. Nezůstane jen u jedné noci a nezůstane jen u sexu. Tihle dva okolo sebe kličkují celý týden, aby se do sebe zamilovali. Pohádka pro dospělé? Možná! Ale zároveň i super romantická závěrečná scéna na schodech a pugétem růží. 
 
sex love life 2014 11 old school romance main 747e5
 

Plus galerie dalších superkvětinových scén:

 

EBC promo