5 věcí, kterých si muži na ženách všímají nejdříve

1. Vlasy

První, co muži na ženách podvědomě hodnotí, jsou vlasy. Studie od značky Pantene, která vycházela z dotazníku na téma Ženy a vlasy, zahrnovala odpovědi více než stovky mužů. Vyšlo najevo, že 82% z nich shledává krásné vlasy jako hlavní předpoklad ženského sexappealu. 60% mužů přiznalo, že by šli raději na rande s ženou, která má hezké vlasy než s tou, která má hezká prsa.

2. Oblečení

Průzkum Pantene také odhalil, že 26% mužů si při prvním, důkladnějším pohledu na ženu všimne nejprve toho, co má dotyčná na sobě. Teprve až poté zaměří pozornost na nohy nebo třeba na to, jak je žena nalíčená. 

3. Úsměv a rty

Seznamovací portál Match.com ve svém průzkumu za účasti 35 000 mužů odhalil, že pro 88% z nich je úsměv ženy velmi podstatnou věcí ovlivňující její přitažlivost nebo naopak nepřitažlivost. Studie University of Manchester se zabývala ženským úsměvem, resp. rty ještě v širším kontextu. Pomocí speciálních brýlí zaznamenávajících oční kontakt sledovali reakce mužů při pohledu na ženu. Autoři výzkumu přišli na to, že muži při letmém setkání s ženou o délce 10 sekund více než polovinu času upírají pohled na její rty. Ještě delší čas věnují pozornost ženiným rtům, pokud je má nalíčené. Růžově nabarvené rty udrží mužův pohled v průměru 6,7 sekundy, od červeně nalíčené pusy muž neodtrhne pozornost dokonce 7,3 sekundy.

4. Hygiena

V průzkumu Match.com vyšly najevo ještě další detaily. A to například skutečnost, že muži si velmi všímají hygieny žen. Nemají vůbec rádi, když má žena nepříjemný dech, když je cítit potem nebo když má špinavé a neupravené nehty.

5. Oči

A ještě jeden detail z průzkumu Match.com: Z tisícovky mužů sedm set potvrdilo, že se při prvním setkání vědomě dívají ženě do očí, aby ji lépe poznali. Na rčení “Oko, do duše okno” zřejmě nejspíš něco bude.

EBC promo