7 “pravidel” randění, na která klidně zapomeňte

Pravidlo č. 1: Žádný sex na prvním rande

Vzpomeňte si na Carrie Bradshaw a pana Božského ze Sexu ve městě: Jsou důkazem toho, že i když “na věc” dojde na první schůzce, může to pak klidně skončit u oltáře. Když na první dobrou cítíte, že mezi vámi a klukem, který vás pozval na schůzku, funguje chemie, užijte si to se vším všudy a nechte tomu volný průběh. Žádný muž na světě se nad vaším spontánním rozhodnutím nebude pohoršovat a nebude si stěžovat, že s vámi prožil vzrušující noc plnou sexu. Máte strach, že když vás na prvním rande “dostane” do postele, už se neozve? Ale to se přece může stát, i když na sex nedojde. A vy sama to ničím neovlivníte.

Pravidlo č. 2: První krok musí udělat kluk

Jestli na tohle “pravidlo” budete spoléhat, posune vás to spíš krok dozadu než dopředu. Je čas se trochu probrat a přestat snít o tom, že jednou dostanete nějakou sladkou zprávu a že svět se pak zachvěje… Je to většinou dost zbytečné čekání a může se také stát, že promarníte ty nejlepší šance. Jestliže se vám nějaký kluk líbí, je vám sympatický a chtěla byste ho poznat blíže, seberte veškerou odvahu a navrhněte mu schůzku sama. Riskujete jediné - a to odmítnutí. Ale jelikož mezi vámi ještě nic není, vlastně to tak velký risk není, že? Můžete jen získat. A uvidíte, že když ho oslovíte, vaše sebevědomí ho nadchne!

Pravidlo č. 3: Neodepisujte mu hned

Taky si myslíte, že kdo je stále dostupný, hned reaguje na zprávy a volání, ztrácí na atraktivitě a přestává být zajímavý? Nesmysl! Když chatujete, taky přece nepřemýšlíte o tom, jestli máte reagovat teď, nebo za chvíli. Proto klidně i na esemesku odpovězte hned. I sebetrpělivějšího kluka by pak taky mohlo přestat bavit, že věčně čeká na vaši odpověď. Nehledě na to, že muži obecně nejsou na nějaké taktické hry nastavení, nebaví je a ani nepochopí. Takže zbytečná námaha.

Pravidlo č. 4: Účet platí vždycky muž

Kdo žije v 21. století, ví, že tohle klišé už dávno neplatí. Jasně, když vás kluk pozve na večeři, účet je přirozeně na něm. Ale neznamená to, že příště nemůžete vytáhnout peněženku zase vy. Dáte najevo, že jste nezávislá žena a bude mu to určitě imponovat.

Pravidlo č. 5: Třídenní limit

Po rande znamená vlastně před rande. Jsou to někdy nervy. Ozve se, neozve… Pokud se vám kluk po prvním rande neozve do tří dnů, nemá zájem. To možná platí, ale není to nic proti tomu, abyste se třeba hned druhý den po společně stráveném romantickém večeru ozvala vy. Užili jste si to? Měli jste se hezky? Myslíte na každou minutu? Zvedněte telefon a řekněte mu to nebo napište. Jeho mužské ego se bude tetelit blahem.

Pravidlo č. 6: První rande by nemělo být večer

Pozvání na drink po západu slunce znamená zároveň jasné pozvání do postele. Na tohle klišé zapomeňte! Večerní koktejl ve vašem oblíbeném baru může být začátkem velké lásky stejně jako odpolední procházka v parku. Místo a čas první schůzky si prostě naplánujte podle chuti a nálady - tak, abyste se především cítila dobře. 

Pravidlo č. 7: Ruce pryč od kolegy

Co je v domě, není pro mě, říká se. Jinak řečeno, na románky s kolegy byste měla radši zapomenout. Někdy to může být komplikace - obzvlášť kdybyste se pak třeba spolu nerozešli zrovna v dobrém - ale pokud se to stane a zamilujete se do sebe, dejte vašim citům zelenou. Možná je to láska vašeho života a byla by škoda ji promarnit. 

 

EBC promo