9 věcí, které byste rozhodně neměla dělat, jestli chcete zpátky vašeho ex

1. Zapomeňte na stalking

Facebook, Instagram & Co. sice lákají k tomu, abyste se dozvěděla, kde, jak a s kým tráví váš bývalý partner čas. Ale může to být taky zavádějící, když si určité jeho aktivity budete vysvětlovat po svém. Tato “dojmologie” by vás taky mohla uvrhnout do pořádné deprese. A na co absolutně zapomenout? Na to, že ho “náhodou” budete potkávat v jeho oblíbené kavárně nebo v klubu, kam chodí s kamarády. Právem by vás považoval za člověka, který postrádá sebeúctu.

2. Nevzbuzujte v něm žárlivost

Máte v úmyslu začít si s nějakým klukem jen proto, abyste ve vašem ex vzbudila žárlivost? Tenhle plán se taky může obrátit proti vám. Pokud vás spolu bývalý partner uvidí, nabyde dojmu, že už to v sobě máte vyřešené a začínáte žít nový život. Bez něj. Nehledě na to, že byste jistě nechtěla, aby se k vám expartner vrátil jen na základě žárlivosti. 

3. Netopte se ve smutku

Je ten nejvyšší čas, abyste se přestala babrat ve vašem smutnění. Zmrzliny už jste snědla dost, Bridget Jones jste viděla už desetkrát a písniček o zlomeném srdci jste se už taky naposlouchala nekonečně. Vraťte se co s co největší silou a energií zpátky do života. Jen tak si vás expartner zase všimne. 

4. Žádný sex s ex

Sex s ex není nikdy dobrý nápad. Ve vás to vzbudí novou naději, ale přitom rozhodně není zaručeno, že to znamená návrat do vztahu. Naopak vás to může citově ranit. Pokud udržujete kontakt s vaším expřítelem, nechte to ryze na bázi přátelské.

5. Neproste o novou šanci

Jestliže budete vašeho ex prosit, aby dal vašemu vztahu novou šanci, moc cool to tedy působit nebude. Spíše dost zoufale. Stačí, že se tak cítíte. Soustřeďte se raději na to, abyste se po rozchodu zklidnila a našla v sobě odvahu a sebevědomí k dalšímu možnému vztahu.

6. Neberte přátelství jako taktiku

Abyste se udržela v blízkosti vašeho expartnera, navrhla jste mu, že budete přátelé, ale přitom si od toho slibujete mnohem více? V tom případě na přátelení zapomeňte! Buď se smiřte s tím, že budete “jen” přátelé, nebo se upněte k myšlence, že se pokusíte znovu navázat vztah. Nic mezi tím.

7. Žádný SMS teror

Zapíjíte vaši bolest aperolem a přitom vás napadne “geniální” myšlenka, jak ve dvě hodiny ráno dát najevo, že jste stále ještě plná lásky? Ruce pryč od mobilu. Čím více budete vašemu ex psát, tím méně vážně vás bude brát a vaše SMS mu budou připadat stále směšnější.

8. Nejednejte s horkou hlavou

Od rozchodu uplynulo jen pár dní a vy už stojíte před jeho dveřmi a jste připravená mu sdělit, že jste do něj stále bezhlavě zamilovaná? Stop! Na taková vyznání je vždycky dost času. Nechte rozchod nejdřív uležet a naberte nové síly. Pak si s jasnou hlavou řekněte, co od něj vlastně chcete. Možná vám s nějakým odstupem přijde myšlenka na návrat vlastně zbytečná. 

9. Nepoužívejte přátelé jako stalkery

Chcete požádat vaše společné přátele, aby vám zjistili, co váš ex dělá, jak se má, s kým se stýká? Tenhle nápad rychle zapomeňte. Jemu pochopitelně rychle dojde, oč jde a přece nechcete být za hysterickou stalkerku, kterou on nakonec s největší radostí a úlevou vymaže ze života.

 

 

EBC promo