Co je pro muže (také) romantické?

1. Rudé růže

Ať už jde o svátek svatého Valentýna nebo o kterýkoli jiný den v roce, červené růže jsou prostě klasika, kterou ovšem překvapují spíše muži své partnerky než naopak. Ale možná byste vašeho partnera někdy mohla růží potěšit i vy, protože 60% mužů vnímají růže jako romantické. Kolem 20% mužů uvedlo, že pugétem růží by někdy chtěli sdělit: Miluji tě. Oproti tomu se ženy projevily jako realistky: 20% z nich uvedlo, že růže jako symbol jsou nadhodnocené a 8% žen je vnímá jako příliš drahé.

2. Vlastní báseň

Holky, pozor, je čas objevit v sobě duši básnířky! 62% mužů uvedlo, že by bylo dojatých při čtení poezie, kterou partnerka složila přímo pro ně, a 24% přiznalo, že by měli dokonce slzy v očích. Ale ne všichni muži jsou naladěni takhle poeticky: 12% přiznalo, že by se při čtení básní cítilo trapně a 2% můžů by údajně radši utekla.

3. Večeře při svíčkách 

Potěšení z dobrého jídla a zamilované pohledy v mihotavé záři svíček - tuhle atmosféru považují muži i ženy za nejvíce jiskřivou. 85% mužů a 88% žen, kteří se zúčastnili studie, považuje večeři při svíčkách za nejromantičtější rande. Jen 5% by raději strávilo večer v kině nebo sledováním dobrého filmu v televizi. 

4. Vlastní song

Každá druhá žena, která se zúčastnila výzkumu, uvedla, že se jí rozbuší srdce, když její milovaný vybalí kytaru a zazpívá písničku, kterou sám složil. Také zhruba každý druhý muž potvrdil vzrušení z toho, když jeho vyvolená zpívá vlastní song. 30% respondentů by údajně bylo v takových emocích, že by nemohli udržet slzy. Utéct z rozpaků nad celou situací nepřichází do úvahy skoro pro nikoho. Nicméně 8% lidí popsalo, že by cítili určité rozechvění. Což si můžeme přeložit spíše jako rozpačitý soucit než jako láskyplné vyjádření…

Romantický závěr:

Mohlo by se zdát, že muži mají rádi téměř stejná romantická gesta a symboly jako ženy. Ale je to ještě trochu jinak: Nenechte se zmást svaly a drsným zevnějškem. Muži se totiž v mnoha ohledech v rámci studie projevili jako mnohem romantičtější a něžnější než my, ženy.

EBC promo