Co váš vztah udrží navždy?

Když budete dodržovat 6 níže uvedených věcí, odborníci mají za to, že váš vztah vydrží navždy. A na čem byste váš vztah měli tedy stavět? Co v něm nesmí chybět?

1. Pocit bezpečí

Jelikož náš pud sebezáchovy je silnější než cokoli jiného, je pro nás velmi podstatné cítit se v bezpečí. Dopřejte tento pocit i partnerovi v rámci vašeho vztahu. Nevyhrožujte při každé hádce rozchodem, pokud to opravdu nemyslíte vážně. 

2. Respekt

 Dávejte partnerovi najevo, že ho v každé situaci berete vážně, naslouchejte jeho myšlenkám, bavte se s ním o jeho snech i obavách a hledejte společně řešení, když si s něčím neví rady.

3. Uznání

Nejen děti, ale i dospělí potřebují cítit pozornost ze strany těch, které milují. I když se třeba zrovna nacházíte v nějakých divokých pracovních turbulencích, vždycky si najděte čas na to, abyste vašemu partnerovi řekla pár milých slov, pochválila ho, ocenila, co pro vás dělá.

4. Svoboda

Jen tehdy, když se oba cítíte ve vztahu svobodní, má šanci správně fungovat, vyvíjet se a vydržet navždy. Jakmile se ovšem jeden ve vztahu cítí omezovaný, manipulovaný nebo kontrolovaný, je otázkou času, kdy dojde k rozchodu. 

5.  Důvěra

Předpokladem dobrého vztahu je bezpodmínečná vzájemná důvěra, díky níž jste si jistí, že ten druhý nikdy neudělá nic, co by ohrozilo vás, váš vztah ani vaše společné plány. Jen s maximální důvěrou si můžete ve vztahu dopřát pocity jistoty, bezpečí a vzájemné svobody.

6. Intimita

Nemáme na mysli intimitu jako synonymum sexu. Spíš třeba společně strávené okamžiky, kdy spolu sníte, povídáte si, smějete si, říkáte hlouposti a vystačíte si bez nikoho a bez ničeho. Žádní kamarádi, žádná práce, žádný telefon. Pro vztah je nesmírně důležité dát si občas odstup od okolního světa a vystačit si jen ve dvou. 

 

EBC promo