Jaké ženy jsou pro muže nejvíc sexy?

Jednoznačnou vítězkou je pak žena, která splňuje všechny čtyři předpoklady, které muže dostávají do kolen. A jaké ženy muže okouzlují?

1. Ženy s jemným líčením

Seznamovací aplikace App Zoosk, jak muži vnímají ženy, které jsou nalíčené. Autoři studie podrobně analyzovali reakce 2000 mužů na 1200 různých žen. Muži měli za úkol poslat SMS zprávu té ženě (nebo těm ženám), která jim bude připadat atraktivní. Ze studie mj. vyplynulo, že mužům se líbí, když ženy mají nalíčené rty a oči. Ženy, které měly oči zvýrazněné očními stíny, dostaly o 139% více SMS zpráv (od mužů) než ženy, které si oči nelíčí. Větší úspěch měly i ženy s namalovanými rty: Dostaly o 119% více zpráv než ženy, které na rtech rtěnku neměly. Ovšem jiná situace byla, co se týče výrazného líčení očí: Velmi tmavé oční stíny, černé nebo tmavé hnědé a styl líčení smokey eyes se mužům většinou nelíbí a nepovažují to za sexy. Na tom se shodlo 1800 respondentů.


2. Ženy s dokonalým poměrem pasu a boků

Poměr pas a boky je pro muže obvyklým měřítkem atraktivity žen. Poměr se spočítá tak, že změříte obvod pasu těsně nad horní kyčelní kostí a vydělíte obvodem boků (měřeno v nejširší části). Hodnota kolem 0,7 je považována za ideální. Tento poměr oceňují muži u žen nejvíce. Správný poměr pasu a boků je důležitý nejen z hlediska atraktivity žen, ale také z medicínského pohledu. Pro lékaře tato hodnota vypovídá o výšce hladiny estrogenu v ženském těle a upozorňuje na riziko vzniku závažných onemocnění počínaje cukrovkou, rakovinou vaječníků a konče srdečními onemocněními.


 3. Ženy, které nosí červenou

Pestrobarevné oblečení je sázkou na jistotu. Málokdy se stane, že by na barvy muži nereagovali a nepřitáhly jejich pohledy. Obzvlášť červená působí na muže přímo magneticky. Ženy v červených šatech okamžitě vnímají jako atraktivní. A to ještě dřív než si prohlédnou jejich obličej! Studii na toto téma zpracovali psychlogové z Rochester University a mj. v ní uvádějí, že muži na rande utratí nejvíc peněz za ženy, které přijdou v červeném oblečení.


4. Ženy, které mají vysoký hlas

Čím hlubší hlas muž má, tím je pro ženu přitažlivější. U mužů je to přesně naopak. Za nejatraktivnější považují ty ženy, jejichž tón hlasu je položený vysoko. Hlas obecně, resp. jeho tónina je významným vypovídajícím prvkem, a to nejen v komunikaci mužů a žen. Např. podle tónu hlasu "čtou" člověka nejen zvířata, ale třeba i nevidomí lidé. Přičemž hluboké tóny prozrazují, že jde pravděpodobně o vysokého nebo robustního jedince (pro zvířata je to signál, že jde o "autoritu"), zatímco vysoké tóny napovídají, že jde nejspíš o malou, slabší nebo jemnou osobu.

EBC promo