Jakou SMS mu poslat po prvním rande?

V dnešní době jistě nikomu nepřijde divné, když se po první schůzce ozvete jako první vy. Navíc mnoho kluků stojí o to, aby iniciativu vzala do svých rukou druhá strana… Ale jak by měla vypadat SMS, z které by bylo cítit, že o něj máte zájem, ale aby na druhou stranu nebyla moc dotěrná nebo naléhavá? Ostatně máte jasno v tom, že ho chcete bezpodmínečně vidět a nikoli přimět k úprku! David Ezell, americký vztahový expert, přirovnává komunikaci po první schůzce k obchodnímu rozhovoru: Čím méně, jasněji a stručněji řečeno, tím lépe. “Příliš textových zpráv by váš protějšek mohlo vystrašit,” konstatuje David. A radí, které tři typy SMS zpráv byste eventuálně mohla klukovi poslat po prvním rande. 

1. “Díky za skvělý večer. Dorazil jsi domů dobře?”

Laskavost, přátelský přístup a empatie je podle Davida alfa a omega každého SMS flirtování. Pokud dostane takovou nevinnou SMS druhý den ráno po vaší schůzce, signalizuje mu to, že o něj máte zájem a že jste nejspíš milý člověk. Na to vám musí odpovědět!

2. “Ráda bych tě zase viděla, ale příští týden mám už docela nabitý. Možná bych tenhle týden stihla nějaké rychlé, odpolední kafe…”

Tenhle text je naprosto geniální, upozorňuje David. SMS signalizuje, že máte zájem o další rande, ale zároveň dáváte najevo, že ho netlačíte do romantické večeře při svíčkách, po které byste skončili buď u vás, nebo u něj doma. Působíte nekomplikovaně, otevřeně a tak, že netlačíte na pilu.

3. “Ahoj, ten včerejší bowling/tenis/bruslení/minigolf/tanec byl super! Byl jsi fakt dobrej. Asi začnu pořádně trénovat, abych příště vyhrála zase já!”

Tak tohle je tah na branku! Více už byste jeho ego asi potěšit nemohla. Bude se cítit maximálně polichocený. Pokud mu k tomu ještě připíšete, že drinky jdou příště na vás, dodáte mu další motivaci. Tohle pozvání prostě nemůže odmítnout.