Kteří muži jsou nejvíce sexy? Tomu neuvěříte!

Čím to je, že vám je některý muž úplně volný a další vás dostane do kolen, jen se s ním prohodíte pár vět? Nová studie prestižního časopisu Journal of Evolution and Human Behavior by přesně na tuhle otázku mohla poskytnout odpověď. Vědci se zabývali otázkou, jak vůně mužského těla ovlivňuje vnímání žen a proč se pro mnohé z nich stává příslibem pomyslného sedmého nebe. Přišli přitom na zajímavou věc, a to že vůni mužského těla může významně ovlivňovat jídlo.

Studie: Strava a vůně

Britská studie testovala, jak ženy reagují na vůni potu od různých mužů. Cílem bylo zjistit, do jaké míry odér mužů ovlivňuje, co jedí. Testy probíhaly tak, že každý zúčastněný muž musel poskytnout vzorek svého potu a zároveň vyplnit podrobný dotazník o své stravě. Ženy pak následně jednotlivé vzorky vyhodnocovaly.

Co dělá muže sexy?

Muži, v jejichž jídelníčku je bohatě zastoupeno ovoce a zelenina, jsou na tom podle ženských účastnic studie nejlépe. Důvodem je to, že je charakterizuje sladší a jakoby ovocnější vůně. Ta je pro ženy nejen příjemnější, ale podvědomě jim také napovídá, že dotyčný muž se těší dobrému zdraví – a žena ho díky tomu instinktivně vnímá jako atraktivnějšího než ostatní.

O poznání méně příjemněji vnímaly žen pot těch mužů, jejichž strava se většinově skládala z masa, tučných potravin, z vajec nebo z tofu, protože jejich tělesný pach obsahoval výrazně méně „sladkých“ tónů.

Téměř znechuceně pak ženy krčily nosy nad potem mužů, kteří do svého jídelníčku ve velké míře a pravidelně zařazovali sacharidy. Jejich pot byl následkem toho velmi intenzivní a nepříjemný.

Takže, milí muži, pozor: Jestli chcete být sexy, nepodceňujte, co jíte. A mějte na paměti, že pokud těstoviny, pizzy a burgery nahradíte do jisté míry vitamíny, ovocem a zeleninou, máte cestu k srdci vaší vysněné ženy otevřenou. Alespoň podle vědců.

EBC promo