Řeč těla: Jak vám kluk dá (beze slov) najevo, že o vás stojí?

Váš protějšek se vyplatí sledovat doslova od hlavy k patě, abyste poznala, co vyjadřuje řeč jeho těla. Během chvíle vám bude jasné, jestli je tato schůzka zároveň poslední, nebo jestli toho kluka zajímáte a opravdu o vás stojí.

1. Postoj jeho těla

Hrudník a břicho jsou nejzranitelnějšími částmi těla, které při pocitu ohrožení a nejistoty podvědomě chráníme, nejčastěji překříženými pažemi, založenýma rukama atd. Pokud máte rande s klukem, který se k vám při hovoru naklání, sedí rovně proti vám, pomyslně „otevírá“ horní část těla vaším směrem, šance na další schůzku jsou poměrně vysoké. Dává vám najevo, že je mu s vámi příjemně a že vám chce důvěřovat.

2. Jeho oči

Pokud jde o řeč těla, jsou oči tím nezásadnějším, co o dotyčném něco prozrazuje. Pozorujte jeho oči při úsměvu: Dělají se mu kolem očí drobné vrásky a obočí lehce zvedá nahoru? Pak si buďte jistá, že nic nepředstírá a že jeho úsměv je upřímný. Aktivuje při něm svaly celého obličeje, což se odráží právě i v okolí očí. Pokud se usmívá tak, že jeho obličej je téměř kamenný a rty jsou sevřené, buďte si jistá, že tenhle kluk s vámi moc nepočítá a že úsměv horkotěžko předstírá.

3. Jeho nohy

Zkuste se na rande občas nenápadně podívat na jeho nohy. Stačí letmý pohled a máte jasno. Směřují prsty jeho nohou přímo k vám? To je super znamení. Znamená to zájem o vás, náklonnost vůči vám. Platí to i v případě, že sedí se zkříženýma nohama: Kolena a špičky překřížených nohou směřující k vám znamenají, že jeho pozornost je upřena přímo na vás.

4. Jeho pohyby

Když chce člověk získat pozornost druhého, často se začne chovat tak, že podvědomě napodobuje jeho pohyby. A nejen to – přebírá akcent v mluvě, případně i typická slova, která ten druhý často používá. Když si tohoto chování u vašeho kluka všimnete, je dost jisté, že vás má opravdu rád.

5. Jeho nos

Možná to nebude znít dost sexy, ale nos napoví mnohé. V určitých emocionálních situacích (ať už jde o chvíle strachu, o sex nebo třeba o první rande) jsme totiž schopni silně aktivovat čichové buňky a cítíme vše intenzivněji než obvykle. Takže pokud se vám pokusí políbit hned na první schůzce, je to rozhodně dobré znamení. Voníte mu a vypadá to, že jen u polibku do budoucna nejspíš nezůstanete.

EBC promo