Zamilovanost je jako pervitin. Po ní přijde vystřízlivění

Potkáte ho, a je to ON! Všechno klapne a vy si dva tři roky užíváte své nejšťastnější životní období – zamilovanost. Ale ať chcete, nebo ne, jednou to musí skončit. První okouzlení se rozplyne, hormony a látky, které doslova intoxikovaly naše tělo, přestanou fungovat. A právě pak to přichází…

Chvíle, kdy se musíte naučit těm nejdůležitějším věcem pro pevný vztah, jako jsou rozumná komunikace, trpělivost, schopnost dát druhému prostor, ovládat se a taky bojovat. Ale především to nepůjde bez jednoho: uvědomění si, že vztah není jen o nehynoucí lásce a štěstí. „Stále šťastný může být jen idiot,“ řekl by vám Miroslav Plzák. „Láska či vztah normálního člověka vypadá tak, že mu někdy přináší více uspokojení, někdy méně, a občas i smutek nebo zoufalství,“ dodal by.

Přiznáváme, není to ani v nejmenším lehké. Obzvlášť v době, která takovým vlastnostem právě nepřeje.
Partnerské problémy se čím dál tím více řeší odchodem, a ne snahou něco řešit a měnit. Je to rychlé, jednoduché a radikální. Přesně to si moderní doba přeje. Jenže ve vztazích to funguje trochu jinak.

Chcete si přečíst ještě víc? Kupte si lednovou Elle. Bývalá scenáristka pořadů Tabu a Peříčko Klára Antošová se v ní zamýšlela, kolik lásky je tak akorát.