Cool trend v cestování: lokální zážitky

Cestuje se stále jednodušeji. Ceny letenek padají, ubytování se objevují stále krásnější a skvělé průvodce městy najdete i ve vašem Instagramu. Už vám nestačí být "jen" turista? Tak to si zamilujete nejnovější službu Airbnb!

Je to jen pár měsíců, co spustili novou aplikaci Trips, která se již nezaměřuje na ubytování, ale na poskytování unikátní lokálních zážitků. Stále více se totiž ukazuje, že cestovatelé chtějí více než jen návštěvu notoricky známých turistických památek a míst. Služba Trips vás propojí s místními hostiteli, ať už se jedná o nejlepší tokijské kuchaře nebo výrobce klobouků z Londýna.  

Kromě jedinečné šance poznat nové cool lidi máte i možnost se naučit něco nového, a spojit si nové místo i s novou dovedností. Není to super?

Pokud hledáte inspiraci, kam se vydat na dovolenou příště, podívejte se na seznam našich nejoblíbenějších zážitků z celého světa a krátkou recenzi od hostů, kteří si je vyzkoušeli na vlastní kůži. Pojedete také?

1) LOVCI LANÝŽŮ, FLORENCIE, ITÁLIE

Jste gurmánka? Vydejte se do magické Florencie na sběr pravých lanýžů na italský venkov pod vedením jednoho z nejlepších hledačů této exkluzivní pochoutky. 

„Během toho, co jsme se proplétali lesními cestami, jsme našli celkem sedm lanýžů. Teď už chápu, proč jsou lanýže taková delikatesa. Večeře z nich byla nejlepším jídlem, které jsme v Itálii ochutnali." - Joni, Portland (Oregon)

2) ZEN EXPLORERS, SAN FRANCISCO, KALIFORNIE

Kalifornie, tajné pláže, nádherné sekvojové lesy... Máme říkat víc?

 „Tento výlet vám umožní doslova se propojit s přírodou v oblasti Bay Area. Jste vedeni zkušenými průvodci, kteří znají město a jeho okolí jako své vlastní boty. Bez debat jsou to ti nejmilejší a nejpřátelštější lidé, se kterými jsem se za celý pobyt setkal. Máte sice tři dny, ale budete chtít zůstat celý týden.“ - Alberto ze San José, Costa Rica

3) BÝT KUBÁNCEM, HAVANA, CUBA

Zajímá vás kubánský styl života? Objevte ho pod vedením dvou ekonomů a profesorů z University of Havana.

„Ani nevím, kde začít. Pokud chcete zažít něco, co vám změní život, připojte se k Patricii a Oscarovi na jejich cestě po Havaně. Od prvního dne, kdy jsme se s nimi a jejich dalším kolegou setkali na schodech proslulé University of Havana, jsme si připadali, jakoby se nám otevřel VIP vstup do Havany.“ - Matthew, Merrimack, NH

4) VÝROBCE PARFÉMŮ, PAŘÍŽ, FRANCIE

Vyrobte si svůj jedinečný parfém pod vedením zkušeného výrobce, který je jedním ze sta lidí na světě, kteří toto řemeslo ovládají.

„Sníte více čokolády, než jste si kdy dokázali představit. Ochutnáte výborná vína, vydáte se na úžasné procházky po nádherném městě Marais a přičichnete k parfémům a vůním, o kterých jste ani nevěděli, že existují.“– Alice, Londýn, UK

5) KOUZELNÝ KLOBOUK, LONDÝN, UK

Užijte si ultimátní anglické odpoledene. Čaj o páté, dortíky a vyrábění tradičních klobouků za asistence zkušené londýnské “kloboučnice“.

„Ačkoliv jsem neměla žádné zkušenosti se šitím, hodně jsem toho pochytila a vyrobila si krásný klobouček na památku. Doporučuji každému, kdo má rád umění, šití nebo si chce jednoduše užít zábavné odpoledne v Londýně.“ – Linda. Ithaca, New York

EBC promo