Kam se musíte podívat, když jste v Barceloně

Nejlepší výhledy na město i na moře

Snimek obrazovky 2016 11 16 v 14.22.23 952f1

Barcelona okouzlí každého, protože má opravdu všechno. Kopce i moře. Zapadlé uličky i rozlehlá náměstí. Příjemně klidné tempo přes den i pořádnou energii v noci. A ke všemu téměř celoroční přísun slunce. Pokud tam vyrazíte, začněte tedy tím, že se na všechno podíváte hezky s nadhledem. Půjčte si skútr a vyjeďte do kopců, ty nejhezčí výhledy jsou z Tibidaba i hory Montjuic. Západ slunce stojí za to vidět z Bunkers del Carmel, kde se to v podvečer hemží zamilovanými páry a skupinkami kamarádů, co si sem přišly dát víno. Pokud si chcete svůj drink s výhledem vychutnat raději v klidu u baru, zajděte si na terasu hotelu Majestic, v centru města, nebo do klubu v hotelu W, s vyhlídkou na celé pobřeží.


Architektonický mix

DSC01687 c63d9

Zajímavou architekturou Barcelona přímo kypí. Jakmile tu budete, rozhodně se musíte vydat po stopách Gaudího. Začněte u dvou klasik. La Sagrada Família vás ohromí, i pokud ji vidíte po sté, podobně jako Parc Güell. Kromě nich určitě zajděte k La Pedrera, Casa Battló i Casa Vicens. Ujít byste si neměli nechat třeba ani Torre Agbar od Jeana Nouvela, Fish od Franka Gehryho nebo Pavilion Miese van der Roheho.


(Nejen) seafood, tapas a sangría

Snimek obrazovky 2016 11 16 v 14.21.08 8624a

Milovníci mořských plodů v Barceloně nebudou vědět, kam dřív. Ale jedno místo, které milují i místní, rozhodně vynechat nesmíte. La Paradetta je síť malých jídelen, kde si objednáte, co chcete jako na trhu, a pak si i řeknete o nejoblíbenější způsob úpravy. Za málo peněz si můžete udělat vynikající a bohaté seafood hody. Bez tapas tenhle výlet taky nedáte. Doporučujeme třeba náš oblíbený Bar Mut, kde si k dlouhé večeři můžete dát i perfektní gin tonic. Rezervace nutná! Pokud nechcete jen španělskou klasiku, zajděte si na výbornou omeletu nebo salát do populárního Flax & Kale, kde si určitě kupte i nějaký z jejich zdravých džusů. Na rychlý oběd, když zrovna dostanete chuť na burger, zavítejte do specializovaného burger bistra Oval, a pokud toužíte po romantice, zkuste michelinskou restauraci Dos Cielos, kterou mají pod taktovkou dvojčata Torres a která má navíc nádherný výhled, protože je ve 24. patře.


Stylové kavárny

Snimek obrazovky 2016 11 16 v 17.36.21 a1e0c

Příjemných míst, kam se po prochozeném dni "schovat" na kávu, je ve slunečné metropoli plno. My máme rádi Nømad Coffee Lab & Shop, kde mají nejlepší cold brew, Café Federal, kde se zase potkáte se spoustou expatů, nebo stylový coffee truck SKYE. A na něco sladkého se určitě zastavte v Cup & Cake.


Adresář

Bar Mut –Calle Pau Claris, 192
Bunkers del Carmel – Turó de la Rovira, Carrer Marià Labèrnia
Casa Battló – Passeig de Gràcia, 43
Coffee Federal – Carrer del Parlament, 39
Cup & Cake – Carrer d'Enric Granados, 145
Dos Cielos – Carrer de Pere IV
Fish – Carrer de Ramon Trias Fargas, 2
Flax & Kale – Carrer dels Tallers, 74B
La Paradetta – Carrer Comercial, 7
La Pedrera –Provença, 261-265
La Sagrada Família – Carrer de Mallorca, 401
Majestic hotel –Passeig de Gràcia, 68
Nomad coffee bar – Passatge Sert, 12
Oval –Carrer de València, 199
SKYE coffee –Carrer de Pamplona, 88
Torre Agbar – Avinguda Diagonal, 211
W Hotel –Plaça Rosa dels Vents, 1

EBC promo