Kam se musíte podívat, když jste v Torontu

Středobod města

IMG 1955 b2009

Chvíli ji vidíte, chvíli ne. Nejdůležitější část torontského panoramatu - televizní věž CN Tower - stojí na břehu jezera Ontario, a přestože je třetí nejvyšší věží na světě, pokud na ni zrovna nekoukáte z trajektu z jezera (na kterém byste se určitě projet měli) nebo nestojíte přímo pod ní, je možné, že se vám lehce ztratí z dohledu za ostatními mrakodrapy. Výhled z ní je ale krásný, tak neváhejte.


 Na brunch i na skvělou večeři

IMG 2727 692b8

Bez výborného jídla se neobejde žádný výlet. Jestliže někdy budete v Torontu, na brunch si zajděte do Lady Marmalade nebo do Saving Grace. Vynikající zdravý oběd, jen z organických surovin, si dejte v bistru The Beet. A na večeři doporučujeme dvě moderní italské kuchyně - restauraci Annette Food Market a Buca. Když vás při procházení městem přepadne touha po dávce kávy, zaskočte si do jakékoli z poboček do Sam James Coffee bar nebo na úžasné matcha hody do NEO Coffee Baru.


 Bílá oáza s nejstylovějšími suvenýry

IMG 2711 1d157 

Javorový sirup najdete na každém rohu, pokud vás ale tahle otřepaná klasika nevytrhne, poznačte si v mapě spíše stylový obchůdek Souvenir studios. Minimalisticky bílý prostor je plný kanadských výrobků a najdete tu všechno. Keramiku, plakáty, kancelářské potřeby, kosmetiku, svíčky, malé doplňky do bytu - vše od místních umělců nebo pečlivě vybráno majitelkou.


 Největší muzeum bot na světě

IMG 2716 f6851 

Uprostřed města najdete i kousek českého dědictví. Za Bata Shoe Museum stojí mecenáška Sonja Bata a její neuvěřitelná a nejobsáhlejší sbírka bot na světě, které věnovala celý svůj dosavadní život, a která obsahuje víc než třináct tisíc kusů. Z nich tvoří tým muzea výstavy, v tuto chvíli probíhá třeba moc zajímavá "Fashion Victims: The Pleasures and Perils of Dress in the 19th Century" a "Standing Tall: The Curious History of Men in Heels". Doporučujeme!


 Ty nejkouzelnější vodopády

IMG 2543 700d6

Hodinu a půl autem nebo dvě hodiny autobusem jsou od města ty nejkouzelnější vodopády na světě. Kanadské Niagáry. Ty opravdu nevynechte. Jakmile je uvidíte, chvilku vám z nich možná vynechá dech nebo srdce. Tak krásné totiž jsou. Ideální je je navštívit navečer, těsně než se setmí. Tak totiž stihnete vidět i duhu, kterou samy vodopády vytváří, i červánky ze zapadajícího slunce a barevné podsvícení vodopádů v noci, které se pravidělně zapíná v 7 hodin večer. 


 Adresář

Bata Shoe Museum327 Bloor St W
Buca604 King St W
CN Tower301 Front St W
Lady Marmalade – 898 Queen St E
NEO Coffee Baru161 Frederick St #100
Sam James Coffee bar297 Harbord St
Saving Grace – 907 Dundas St W
Souvenir studios1232 College St
The Beet – 2945 Dundas St W

 

EBC promo