Letní dovolená podle hvězdných znamení

Přemýšlíte, jaká letní dovolená by pro vás byla ta nejlepší? Víme to. Rozhodněte se podle vašeho hvězdného znamení, jehož charakteristika pomůže odhalit, jaká letní destinace je pro vás ideální. 

Vodnář (20.1. - 18.2.)

Vodnář bývá spojován s elementem vzduch - kde jinde byste se tedy cítili lépe než na plachetnici uprostřed krystalově průzračného moře? Jste svobodomyslná rebelka, proto je otevřená vodní hladina místem, kde se cítíte dobře. Vítr na moři odvane všechny vaše starosti a vy najdete vaši vnitřní harmonii. Kde přesně by se vaše plavba měla odehrát, zůstává jen na vás - co říkáte třeba na výpravu mezi karibskými nebo chorvatskými ostrovy?

Ryby (19.2 - 20.3.)

S vaším hvězdným znamením máte trochu sklony k přecitlivělosti, proto potřebujete na dovolené utéct od stresu a přeplněných turistických destinací. Třeba trip na jih Švédska by byl pro vás to pravé: Ocitnete se uprostřed nádherné přírody, kde si můžete s vašimi nejbližšími užít nekonečné letní noci a načerpat nové síly. Jelikož Ryby často pracují v kreativních oborech, klidná krása Švédska pro ně může být velkou inspirací. 

Beran (21.3. - 19.4.)

Dovolené all-inclusive na plážích Gran Canaria? To ne! To je pro Berany noční můra, protože oni chtějí na dovolené prožít hlavně dobrodružství. Měli by si zabukovat letenku na Havaj a naplánovat výpravy do tamního národního parku plného sopek a kouřících kráterů. Co může být napínavějšího, než koukat do nitra aktivní sopky? Pokud by to bylo málo adrenalinu, mohou si svou odvahu dokázat při surfování na vlnách otevřeného moře. A alternativa k dvacetihodinovému letu do Karibiku? Portugalská Madeira, kde se dá surfovat stejně dobře.

Býk (20.4. - 20.5.)

Býk miluje své jistoty, je smyslný a potrpí si na krásu a luxus. Pokud jste ve znamení Býka, je pro vás optimálním cílem malebné Toskánsko. Čeká vás krajina s mnoha pamětihodnostmi, snovými městečky, skvělým jídlem a vínem. V pronajaté vile s bazénem mezi typickými toskánskými cypřiši se budete cítit jako princezna. Atmosféra a šarm téhle části Itálie si hraje do noty s vaším elementem, kterým je země. 

GettyImages 110050169 c5751

Blíženci (21.5. - 20.6.)

Jako typický Blíženec jste zvídavá a zvědavá a nestojíte o dovolenou strávenou v hotelovém bufetu, ale chcete dobře poznat tamní krajinu i lidi. Dokonale vás uspokojí třeba cestování s batohem po Jižní Americe. Díky vaší otevřenosti, komunikativnosti a adaptabilnosti rychle najdete společnou řeč s ostatními turisty, takže si během cesty můžete i vylepšovat jazykové znalosti. Spokojenou vás udělá i cesta po řeckém Peloponésu, kde najdete nespočet nádherných antických památek.

Rak (21.6. - 22.7.)

Rak sice miluje svůj domov, ale jako vodní znamení má nemenší slabost pro moře a jezera. Útulná, malá pláž (ideálně bez lidí) na řeckých ostrovech jako jsou Mykonos, Santorini nebo Korfu je pro Raky místem snů. Rak bude málokdy cestovat sám, nejraději je ve společnosti svých milovaných, ať už jde o rodinu, přátelé nebo partnera. Ideálním ubytováním je pro něj útulný hotel mimo turistckou destinaci nebo prázdninový dům, kde se bude cítit jako doma. A ještě něco: Raci nenávidí loučení, takže je dost pravděpobné, že při odjezdu jim klidně může ukápnout slza nebo i dvě. 

Lev (23.7. - 22.8.)

Ženy narozené ve znamení Lva mají obvykle hvězdné manýry: Rády jsou centrem pozornosti, královnami dramatu a milují luxus. K jejich naturalu nejlépe sedí dovolená v nějaké chic metropoli - třeba v New Yorku. Samozřejmostí je pak ubytování v trendy butikovém hotel s krásným výhledem a bazénem na střeše. Pokud by Lvice chtěly zůstat v Evropě, jasnou volbou je pro ně Nizza nebo Monako. 

Panna (23.8. - 22.9.)

Panny umí jen zřídka vypnout a uvolnit se. Pracují většinou s plným nasazením a mají tendence si i na dovolenou připravit seznam to-do. Dovolená ve městech, památky a muzea by proto pro Panny nebyla ideální letní dovolená. Potřebují skutečný relax. Nejlépe v nějakém jóga resortu, třeba na Ibize. Slunce a moře se postarají o to správné rozpoložení, cvičení přispěje k dokonalému uvolnění. Navíc Pannám bude vyhovovat, že v resortu budou mít jasně danou strukturu jejich pobytu (cvičení, masáže, relax…). Pro perfekcionistické Panny je to ideální kombinace disciplíny a La Dolce Vita.

GettyImages 168875504 f4b94

Váhy (23.9. - 22.10.)

Lidé ve znamení Vah jsou považováni za spravedlivé, potřebují ve svém životě harmonii a estetiku. Okouzlující města jako je třeba Řím jsou pro něj dokonalou volbou. Přes den mohou obdivovat krásu antických památek, večer si mohou užít relax u sklenky červeného vína a talíře skvělých těstovin. To je přesně ta pravá “vyváženost”, kterou Váhy potřebují. Alternativa? Paříž, Sevilla nebo Miláno.

Štír (23.10. - 21.11.)

Pro Štíry je typická záhadnost a tajuplnost. A přesně to by si chtěli užít i na své letní dovolené. Cesta do Peru, Equadoru nebo Chile je přivede na magická místa, z nichž je cítit dávná minulost, provede je divokou přírodou a osamělými plážemi snů. Tam mohou Štíři úplně vypnout a najít sami sebe. Důležité je, aby cestovali se svým dobrým přítelem nebo partnerem, protože vůči cizím lidem jsou uzavření a málokoho si připustí k tělu. 

Střelec (22.11. - 21.12.)

Střelce přitahuje dobrodružství a vše neobvyklé. Cesta vlakem skrze vietnamské rýžové pole je pro Střelce vzrušující výzva, jak poznat novou zemi. Cesta džunglí na slonovi a exotická jídla také skvěle zapadají do představ Střelců o parádní dovolené. Na dovolené touží setřást každodenní povinnosti a od rána do večera si spontánně užívat. Sousední Kambodža nebo Srí Lanka jsou pro Střelce také super volbou. 

Kozoroh (22.12. - 19.1.)

Kozorozi patří mezi nejpilnější a nejambicióznější znamení. Kvůli svému úspěchu jsou schopni tvrdě pracovat a klidně i omezit volný čas na minimum. Proto si od dovolené slibují, aby se nemuseli vůbec o nic starat a maximálně si odpočinuli. All inclusive dovolená nebo plavba po Středozemním moři je pro ně to pravé. Je jedno, jestli se vypraví do portugalského Algarve, do luxusní Marbelly nebo na Mallorcu. Budou relaxovat u bazénu, číst si na pláži knihu a užívat si dobré jídlo. Kdo by stál o luxusnější verzi, bude se mu líbit pobyt v jednom z resortů na Maledivách.

 

EBC promo