Netradiční vánoční trhy, které musíte vidět

Ne všechny vánoční trhy nabízejí tu samou atmosféru. Zapomeňte na chvilku na Prahu, Drážďany nebo Vídeň. Vyražte jinam. Díky portálu Trivago víme o devíti trzích, které vás dostanou originalitou a netradičním prostředím. Kam letos zajet za adventní náladou?

1. Vánoční trhy na vlakovém nádraží 
Curych, Švýcarsko

 zurich switzerland overall a3e01(foto: Christkindlimarkt)

V největším městě Švýcarska na vás čeká největší zastřešený adventní trh v Evropě – Christkindlmarkt. Najdete jej na hlavním nádraží a jeho dominantou je vánoční strom ozdobený více než 7000 křišťálovými figurkami od Swarovski. Kdyby vás nedostal ten, tak vánoční světelná show promítaná přímo na fasádu hlavního vestibulu nádraží určitě.


 

2. Vánoce v zábavním parku
Tivoli Gardens, Kodaň, Dánsko 

Tivoli entrance c71d2
(foto: Banco de imágenes Tivoli)

Stylová Kodaň je skvělým tipem na výlet kdykoliv. Ale právě nyní se známý park Tivoli Gardens v centru dánské metropole mění v ráj pro milovníky vánoční atmosféry. Světelná show u jezera pod horskou dráhou, ohňostroje či již tradiční vystoupení sboru a průvod s písní Santa Lucia probudí slavnostní náladu v každém.


 

3. Santova vesnička na polárním kruhu
Rovaniemi, Finsko

santa village 9eaa6(foto: Santatelevision.com)

Kde jinde zažít vánoční atmosféru než v rodné vesničce Santa Clause? Nachází se jen kousek od finského Rovaniemi a v podobě čáry na zemi jí prochází polární kruh. Můžete se zde osobně setkat se Santou nebo si jen tak vychutnat nádhernou zasněženou zimní krajinu vyzdobenou vánočními světýlky ze sobího spřežení.


 

4. Podzemní vánoční trhy
Valkenburg aan de Geul, Holandsko

xmas market netherland grotte a6bcf(foto: Gemeentegrot markt)

Valkenburg je nejzajímavějším místem Holandska, které můžete o Vánocích navštívit. Najdete zde totiž rovnou dva podzemní adventní trhy: největší, nejstarší a nejnavštěvovanější podzemní vánoční trh v Evropě Gemeentegrot a Fluweelengrot. Letos si kouzelně vyzdobené jeskyně můžete za doprovodu vánoční hudby projít od 18. listopadu do 23. prosince.


  

5. Trhy na středověkém hradě
Tiffauges, Francie

tiffauges france overall ab109(foto: David Fugère)

Hrad Tiffauges, který se nachází ve Francii, se o Vánocích každý rok promění v pohádkové místo s 50 stánky nabízejícími lokální produkty a výrobky uměleckých řemesel. Zasněžený borovicový les dotváří atmosféru při vánočním průvodu “Marché de Noël”, a pokud se chcete cítit jako opravdový šlechtic či královna, můžete si celý areál projet na koni.


 

6. Plovoucí adventní trhy 
Vilshofen an der Donau, Německo

vilshofen1 4a24b(foto: Weihnachtsmarkt Vilshofen)

V bavorském městečku Vilshofen se již od roku 2006 konají adventní trhy na vodě. Vánoční stánky zde najdete na palubě parníku i na náplavce, kde stojí čtyřmi tísíci světýlky ozdobený strom. Pohled z druhého břehu je opravdu kouzelný. Trhy se zde konají pouze první 3 adventní víkendy, tak neváhejte vyrazit.


  

7. Vánoční trhy mezi atrakcemi
Göteborg, Švédsko

Liseberg rollercoaster d5f06(foto: Liseberg Julmarknad)

Podobně jako v Kodani, i v druhém největším švédském městě Göteborg se oblíbené vánoční trhy konají v zábavním parku. Liseberg je osvícen téměř 5 miliony světýlky a každý rok sem zavítá přes půl milionu návštěvníků. Kromě velkého výběru vánočních dárků si můžete zabruslit na kluzišti, projet se na ruském kole nebo se podívat na baletní pohádkovou inscenaci Louskáček na ledě. 


 

8. Adventní trhy pod viaduktem
Ravennaschlucht, Německo

RavennaGorge Aerial f184d(foto: Hochschwarzwald Tourismus GmbH)

Vánoční vesnička tvořená dřevěnými stánky se nachází v soutěsce v magickém Černém lese. Prodejci zde nabízí místní speciality i ručně vyráběné umělecké předměty za kouzelného hudebního doprovodu pod osvětleným železničním viaduktem.


  

9. Trhy ve čtvrti červených luceren
Hamburk, Německo

santapauli5 426f8(foto: Santa Pauli)

V německém Hamburku najdete bezpochyby jeden z nejzvláštnějších vánočních trhů. Nachází se na slavném bulváru Reeperbahn, který je proslavený bujarým nočním životem. Název Santa Pauli je kombinací “Santa Clause” a čtvrti St. Pauli. Společně s tradičními vánočními dárky zde mohou návštěvníci zakoupit také erotické dárky pro dospělé nebo si zajít na striptýz.