V Praze do lesa? No problem!

Zkuste třeba Prokopské údolí. Mezi dětskými hřišti a upravenými cestami najdete několik jezírek, lomů a skalnatých výběžků, které si vyloženě říkají o romantickou procházku. A pokud se vydáte podél Dalejského potoka směrem k Řeporyjím, narazíte na záplavy medvědího česneku a pažitky. Ale pozor! Za Trenčínským mlýnem je rozpadlý komplex budov, který sice láká mladé milence, ale zabral si ho už paintballový kroužek, tak ať nejdete domů zmalovaní jak velikonoční vajíčko. Velikonoce už totiž byly. 
 
prokop de0a1
 
Pokud máte města opravdu dost a vyhledáváte úplnou samotu, ticho a divokou zvěř, doporučujeme Kunratický les. Je sice pravda, že voodoo panenky visící na stromech a zřícenina Nového hradu z husitského období je spíše pro silnější povahy, ale věřte, že nikde jinde v Praze kolem vás srnka neproběhne. Navíc narazíte i na občerstvení, kde na vás bude čekat vychlazené pivo a párek. A výlet můžete zakončit v OC Chodov, na který narazíte hned za lesem. 
 
Méně náročnější může být vycházka kolem Břevnovského kláštera, která se dá prodloužit výletem na Hvězdu.Tam kromě Letohrádku nic moc není, ale zaručujeme, že cestou nikoho nepotkáte. Z Hvězdy už je to kousek do Divoké Šárky, což je jeden z nejrozsáhlejších pražských lesoparků, kde se v letních dnech můžete vykoupat v přírodním koupališti. 
 
ns obora hvezda 521x350 554d8
 
Naším posledním tipem je Hostivařský lesopark, který je díky asfaltovým cestám perfektní pro jogging, jízdu na in-linech nebo longboard. Uprostřed parku narazíte na hostivařskou přehradu s pláží. Ale tady už to asi znáte, protože každý rok sem vyjede na výlet přes milión návštěvníků. A jaká jsou vaše oblíbená místa, kam se jdete schovat před hlukem velkoměsta?

 

EBC promo