Stylová vychytávka: Nejjednodušší telefon světa

Ve světě dotykových displejů, tisíce vyzvánění, esemesek a fotek si skoro nejde představit mobil, který by se používal jenom na to, k čemu byl stvořený – na telefonování. Nebo jde?

Amsterodamský designér John Doe dotáhl tenhle nápad do konce. A stvořil se svým týmem telefon se základními funkcemi. Tedy funkcí – telefonováním. Ano, mobil nemá prakticky jinou schopnost. Jistě, můžete si na něm kolečkem (jako na starém walkmanu, pamatujete?) ztlumit zvuk vyzvánění. A taky si pod obrovských deset číslic uložit rychlou volbu s nejčastěji volanými čísly.

Kam se poděl display?

Hledáte ho? Marně. John’s telefon ho prostě nemá. A tečka. Místo diáře s telefonním seznamem ale poslouží zadní kryt, za kterým je schovaný bloček a tužka. Takže se kontakty přece jen nemusíte učit zpaměti.

Že se mobil hodí hlavně pro děti a důchodce? Nizozemský tým designérů ho povýšil na stylovou vychytávku, když jej pro limitovanou kolekci oblékl do zlaté barvy. Koupit si ho můžete za solidních sto eur. A proč? Protože každý by si měl třeba jen na víkend oddychnout od neustálého pípání a chatování. A s mobilem John’s to jde skvěle.

http://www.johnsphones.com/

EBC promo