5 nejočekávanějších filmů roku 2020

Očekávaná bondovka, příběh legendy z Hollywoodu a akční novinka se Scarlett Johansson jsou jen výběrem těch nejočekávanějších snímků roku. Pozorně si zapište do svých nepopsaných diářů data všech premiér, ať vám žádná neunikne. Tušíme, že se o těchto pěti filmech bude dost mluvit a vy přece chcete být v obraze, ne?

 

mz

Malé ženy

Filmová adaptace románu Louisy May Alcottové vás ohromí skvělými hereckými výkony, skvostnou výpravou i podmanivou hudbou a humorem. Že nemůže být červená knihovna kvalitní? Režisérka Greta Gerwig vás přesvědčí o opaku. Příběh vypráví o čtyřech sestrách, jejichž cesty se snad už více lišit nemohou. Poutavé, romantické, humorné, ale i dramatické. A hraje tam Emma Watson.

cara
aa

Havel

Film Slávka Horáka zachycuje život Václava Havla od 21. srpna 1968 do začátku sametové revoluce 17. listopadu 1989. Režisér je i spoluautorem scénáře a do hlavní role obsadil Viktora Dvořáka. Na premiéru filmu, v němž vedle Dvořáka zazáří Aňa Geislerová, Martin Hofmann, Alena Mihulová, Jenovéfa Boková nebo Jiří Bartoška, se můžeme těšit v první polovině roku. Na projekt loni přispěl Státní fond kinematografie rekordní částkou 14,5 milionu korun.

cara
jb

No Time to Die

Nový film o agentovi 007 měl zamířit do kin již minulý rok v listopadu, jeho premiéra se však odložila na duben 2020. Děj bude začínat na prosluněné Jamajce, kde si James Bond užívá zaslouženého odpočinku potom, co opustil tajnou službu. Klid na rozpálené pláži mu však přeruší návštěva kamaráda ze CIA, který potřebuje pomoc – zachránit vědce uneseného zákeřným Ramim Malekem, který má v rukávu nové technologie. Daniel Craig zůstává, nebojte. Možná ale naposled.

cara
ss

Black Widow

Marvel pro letošní rok chystá hned dva nové filmy. Jeden z nich si naši pozornost získal téměř hned – Black Mirror. Kromě půvabné herečky Scarlett Johansson si lze už v traileru všimnout dechberoucích záběru, nebezpečné akce i bravurní kamery. Děj filmu navazuje na hit Captain America: Občanská válka.

cara
ju

Judy

Renée Zellweger (ano, znáte ji z Deníku Bridget Jonesové) se svým strhujícím hereckým výkonem doslova převtělila v jednu z nejslavnějších žen stříbrného plátna – Judy Garland. V životopisném romantickém dramatu Judy jí bravurně sekundují Rufus Sewell (Iluzionista), Michael Gambon (sága o Harrym Potterovi) či Finn Wittrock (La La Land). Renée Zellweger se v roli hollywoodské legendy, za niž již získala Zlatý globus, v českých kinech představí od 13. února. 

cara

EBC promo